Točno četiri godine, šest mjeseci i 16 dana nakon premijerne priredbe u Osijeku, FNC se vraća u Grad na Dravi. Iz Gradskog vrta hrvatski je sportski brend svojedobno otišao kao mala organizacija u povojima, a sada na isto mjesto stiže s raskošnom karavanom, produkcijom na svjetskoj razini i statusom vodeće MMA promocije jugoistočne Europe, kao i jedne od najznačajnijih na čitavom Starom kontinentu.
Povratak u Osijek bit će odrađen u velikom stilu, budući da su Dražen Forgač, Ante Jurić i ostatak dobro nam znanog društva za FNC 32 priredbi kreirali vrhunski "fight card" s istaknutim domaćim imenima, bivšim UFC borcima, odnosno mladim "lavovima" i prospektima, te dovoljno poslastica za namiriti čak i ona najistančanija borilačka nepca.
Pod svjetlima spomenutog Gradskog vrta, večeras će (s početkom u 19.30), naime, biti uprizoren još jedan FNC-ov punokrvni borilački spektakl, s ukupno 11 zanimljivih borbi na programu, a iako su cijelu osječku priču trebali predvoditi Filip Pejić (17-10-2) i Vladimir Šikić (12-3-1), tome na koncu ipak neće biti tako.
Šokantna uvertira
Hrvatski je borac s berlinskom adresom, naime, na službenom vaganju premašio gornju granicu lake lategorije za čak 4,7 kilograma, čime je iskazao ogromnu neodgovornost i neprofesionalnost, te, u krajnjoj liniji, nepoštovanje prema svom protivniku, ali i cijeloj FNC organizaciji. Zbog kršenja ugovornih obveza i uvjeta, te te krajnje neprofesionalnog ponašanja, u petak mu je uručen izranredni otkaz iz FNC-a, a samim time je otpala je i njegova borba s "Nitrom".
Pejić i Šikić su se, podsjetimo, trebali boriti još početkom veljače na FNC 27 priredbi u Münchenu, no "Sunshine" se povukao zbog bolesti, a na "short notice" je upao Eduard Kexel koji je nokautirao "Nitra" u prvoj rundi (a potom u Ljubljani i Ivana Sičaju te postao novi prvak perolake kategorije).
Trebali su se, štoviše, Pejić i Šikić boriti i puno prije toga, no to se nije dogodilo, a prema svemu sudeći - vjerojatno se nikada neće ni dogoditi.
Bilo kako bilo, novi "main event" FNC 32 priredbe jest borba u poluteškoj kategoriji između Toma Breesea (20-8) i Marcina Prachnija (17-9). Ovaj britanski-poljski okršaj donedavno bi, potpuno legitimno, mogao biti uvršten i na "main card" neke UFC-ove priredbe. Riječ je, naime, o prekaljenim borcima koji iza sebe imaju čak 19 borbi pod okriljem najjače MMA organizacije na planetu, a njihov dolazak u Osijek zorno ilustrira koliko je FNC kao organizacija narastao u proteklih pet godina.
Sinovi ravnice
Ilustrira to i borba Agyja Sardarija (21-5) protiv Karomatula Sufijeva (12-1), elitnih boraca koji pripadaju samom europskom vrhu lake kategorije, a koji će večeras odmjeriti snage upravo na FNC 32 priredbi u Osijeku.
Ono što će u Gradskom vrtu ipak izazvati posebno oduševljenje i tektonske procese na tribinama jesu nastupi slavonskih udarača. Sinove ravnice predvodit će Mario Žgela (7-4), čuveni nokauter iz Starih Mikanovaca koji, nakon negativnih ishoda protiv Mirana Fabjana i Aleksandra Ilića, želi podsjetiti koliko opasan može biti, a teško da, u njegovom slučaju postoji bolja kulisa za to od ove večerašnje. Protivnik je također po mjeri, Deni Mirnić (5-6), poluteškaš iz Bosne i Hercegovine, kojem je također svojstven beskompromisni pristup i spremnost na otvorene razmjene - a upravo je to Žgelino područje.
Osim najpoznatijeg slavonskog drvosječe, boje naše zlatne ravničarske regije branit će i dvojica udarača koji će nastupati u "ultimate kickboxing" disciplini, odnosno kikboksu s malim rukavicama. Prvi među njima je Andrej Kedveš, jedan od najboljih hrvatskih kikboksača, ujedno i TOP 5 na svjetskoj razini, a koji će u okršaju s opasnim Moldavcem Vadimom Lunguom loviti svoju treću pobjedu pod okriljem FNC-a.
Sjećamo se kako je, krajem veljače, proključala dvorana Vijuš u Slavonskom Brodu nakon što je prema oktogonu, uz "Teške Boje" Gorana Bareta krenuo upravo "AK-47", izvjesno je da će u Gradskom vrtu doći do novog, potencijalno i intenzivnijeg, usijanja, kada na scenu stupi ovaj 29-godišnji Đakovčanin poznat po pritisku, tempu i agresiji kojim lomi svoje protivnike. U Brodu je tako, već u prvoj rundi slomio Emanuela Lupescua, istog onog protiv kojeg će se večeras boriti rođeni Osječanin Borna Bilandžić - mlad, talentiran, motiviran i spreman da u "svom dvorištu" pokaže što zna.
Vraća se i Kagirov
Od ostatka "fight carda" svakako treba spomenuti nastupe istaknutih bosanskohercegovačkih imena slobodne borbe, Ahmeda Vile (koji će se boriti protiv Argentinca Alana Villalbe) i Selvera Mahmića (njegov protivnik je Crnogorac Aleksandar Mihailović), kao i još jedno vrhunsko uparivane, ono između Grka Simeona Karslidisa i austrijskog predstavnika Abubakara Soltabijeva u "catchweightu" do 75 kilograma, kao i nastup moćnog argentinskog udarača, Laureana Staropolija, koji će protiv Čeha Jakuba Bahnika pokušati ponoviti spektakularni nokaut sličan onom kojeg je nedavno isporučio u Zadru.
Nipošto ne smijemo zaboraviti preliminarni dio "carda", a na kojem nastupa Ahmed Kagirov, sjajni 29-godišnji Čečen sa zagrebačkom adresom koji će protiv Karola Arteage u obračunu lake kategorije loviti svoju četvrtu profesionalnu MMA pobjedu iz isto toliko mečeva. Tu je i mladi Nico Neimarević, njemački borac hrvatskog podrijetla, koji trenira s velikim Gegardom Mousasijem i kojeg je osobno preporučio legendarni Mirko Filipović, a koji će pod okriljem FNC-a debitirati okršajem protiv Talijana Luce Biusa u perolakoj diviziji.
Novi FNC-ov borilačko/produkcijski spektakl, kao što je uvodno rečeno, počinje od 19.30, a u izravnom ga prijenosu možete pratiti na platformi Voyo uz plaćanje mjesečne pretplate u iznosu od 5,99 eura. Za sam kraj bismo mogli još tek citirati legendarnog Michaela Buffera i dodati: - Let‘s get ready to rumble!

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....