Već po završetku službenog vaganja za FNC 32 priredbu, bilo je jasno da stvari, iz perspektive Vladimira Šikića, ne idu po planu i sukladno ugovorom reguliranim obavezama. Hrvatski borac s berlinskom adresom, naime, imao je čak 4,7 kilograma više od gornje margine lake kategorije.
Iako je "Sunshine" time pokazao ogromnu neodgovornost i neprofesionalnost, te, u krajnjoj liniji, nepoštovanje prema svom protivniku Filipu Pejiću, ali i cijeloj FNC organizaciji, prve su informacije govorile kako će glavna borba večeru u osječkom Gradskom vrtu ipak biti održana.
Tome, na koncu, ipak neće biti tako. Šikiću je, naime, uručen izvanredni otkaz iz FNC-a, i uklonjen je s promocijskog rostera odnosno prekinuta je suradnja s njim zbog kršenja ugovornih obaveza, dodatnih uvjeta i krajnje neprofesionalnog ponašanja.
Pejić i Šikić su se, podsjetimo, trebali boriti još početkom veljače na FNC 27 priredbi u Münchenu, no "Sunshine" se povukao zbog bolesti, a na "short notice" je upao Eduard Kexel koji je nokautirao "Nitra" u prvoj rundi (a potom u Ljubljani i Ivana Sičaju te postao novi prvak perolake kategorije).
Trebali su se, štoviše, Pejić i Šikić boriti i puno prije toga, no to se nije dogodilo, a prema svemu sudeći - vjerojatno se nikada neće ni dogoditi.
Novi "main event" FNC 32 priredbe je okršaj u poluteškoj kategoriji između bivših UFC boraca Toma Breesea i Marcina Prachnija.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....