Pored Marija Žgele i Andreja Kedveša, treći slavonski predstavnik na FNC 32 priredbi u Gradskom vrtu bit će Borna Bilandžić. Dvadesetpetogodišnji udarač iz kikboksačkog kluba Sveti Duh odmjerit će, naime, snage protiv Rumunja Emanuela Lupascua u okršaju pod "ultimate kickboxing" pravilima, a uoči svog debija pod okriljem vodeće borilačke organizacije jugoistočnoj Europi ovaj rođeni Osječanin zrači samopouzdanjem, sigurnošću i vjerom u svoje sposobnosti.
- Kroz cijele pripreme i tijekom sučeljavanja, kao i sada, osjećam veliko samopouzdanje. Sada kad smo se vidjeli licem u lice, ni u jednoj sekundi nisam osjetio da on ima bilo kakvu prednost u odnosu na mene. Kod njega sam osjetio da je također došao dati sve od sebe i "poginuti" u kavezu, ali ja sam na to spreman više od njega. Ovo je moj grad - rekao nam je Bilandžić po završetku medijskog vaganja, odnosno nakon sučeljavanja s Lupasuca pa se dotaknuo samog meča:
- On nema što izgubiti, ići će na glavu. Možda pokuša provesti neku taktiku koju dogovori s trenerima, ali kad vidi da mu to ne ide, ići će se tući sa mnom. Smatram, međutim, da sam bolji od njega i da je ovo moj meč.
Kakvu atmosferu osječki kikboksač očekuje u Gradskom Vrtu?
- Očekujem pun Gradski vrt i navijanje za mene, što će njemu stvarati dodatni pritisak. Tko zna, možda mu bude i dodatan motiv, ali svakako neće biti veći motiv nego za mene - istaknuo je Bilandžić pa govorio o samopouzdanju koje je emitirao ovih dana:
- To crpim iz svojih treninga i svoga rada. Imam puno mečeva, bez obzira na to što su amaterski, s puno ozbiljnih boraca. Treniram, nadalje, s nekima od najboljih boraca svijeta poput Antonija Krajinovića i Andreja Kedveša. Znam što mogu i cijenim sebe, a samopouzdanje je godinama građeno kroz treninge, sparinge i mečeve.
Otkrio nam je Borna i s kojom će pjesmom umarširati u oktogon pod reflektorima Gradskog vrta: - Uvijek vjerni tebi. Očekujem vatru od početka!
Za sam kraj razgovora, naš je mladi sugovornik poslao poruku svim svojim navijačima: - Očekujem pun Gradski vrt, da svi navijaju za mene i za sve ostale hrvatske borce, odnosno da svima daju podršku. Idemo pokazati da se FNC mora vratiti u Osijek!

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....