Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Regija

‘Od početka ću krenuti agresivno i ići po prekid, a taj je tip dobio ono što je i zaslužio!‘

Andrej Kedveš

 FNC
Jedan od najboljih hrvatskih kikbosača pod reflektorima Gradskog vrta lovit će treću pobjedu u FNC-u

Nakon što je FNC 28 priredbi u Brodu ekspresno "presudio" Emiju Lupascuu udarcem u jetru i tako upisao svoju drugu "ultimate kickboxing" pobjedu pod okriljem FNC-a, Andrej Kedveš ponovno nastupa na svom, slavonskom, terenu - ovoga puta u Osijeku. Na subotnjem FNC 32 eventu u Gradskom vrtu, ubojiti "AK-47" će, naime, odmjeriti snage s Moldavcem Vadimom Lunguom, a upravo smo o tome s 29-godišnjim Đakovčaninom razgovarali neposredno nakon današnjeg medijskog vaganja i sučeljavanja.

- Prvi put smo se susreli, a na sučeljavanje gledam kao sastavni dio ovog procesa, te na mene ne utječe ni pozitivno, a ni negativno. Maksimalno sam fokusiran na svoj cilj, a ovaj susret je izgledao onako kako sam i pretpostavljao da će izgledati - rekao je Kedveš o sučeljavanju sa svojim protivnikom pa se okrenuo sutrašnjem meču:

- Svakako očekujem pobjedu te ću se tako i postaviti u samoj borbi. Krenut ću agresivno i u visokom tempu, kao što to i inače radim. Plan je od starta početi tako i što prije završiti meč.

Na FNC 27 priredbi u Slavonskom Brodu naš je sugovornik izazvao pravi delirij u dvorani Vijuš nakon što je krenuo marširati prema oktogonu uz pjesmu "Teške boje" Gorana Bareta, pa smo odlučili provjeriti hoće li i u Gradskom vrtu izaći uz isti glazbeni broj ili je došlo do nekih promjena

- Definitivno će to ponovno biti Goran Bare i "Teške Boje" - odlučan je bio "AK-47" pa se u nastavku dotaknuo ostatka osječkog "fight carda":

- Najviše me zanima druga borba u "ultimate kickboxingu", a to je ona Borne Bilandžića s obzirom na to da se znamo otkad smo bili djeca te smo godinama skupa trenirali, kao što to i danas radimo kad god nam se ukaže prilika. Njegov meč me, dakle, najviše zanima, ali toliko ima dobrih uparivanja da se nadam da neću propustiti nijedan, ali znam da to, nažalost, neće biti moguće.

Jedna od neizbježnih tema bio je i pad Vladimira Šikića na vagi, odnosno neprofesionalno ponašanje i kršenje uvjeta zbog kojih je najprije otkazana glavna borba večeri s Filipom Pejićem, da bi na koncu hrvatski borac s berlinskom adresom dobio i izvanredni otkaz iz FNC-a.

- Ne znam kako bih to komentirao. Čini mi se da je ideja bila unaprijed steći prednost, uz eventualni odbitak honorara i minus bod, a onda imati višak kilograma u samoj borbi i tako si osiguran prednost u odnosu na protivnika. U slučaju da to prođe i da, primjerice, isporučiš odličnu izvedbu u kavezu, svi će zaboraviti da si pao vagu. To mi je krajnje neprofesionalno i nesportski, te smatram da je Šikić dobio tretman kakav je i zaslužio - kristalno je jasan bio Kedveš pa zaključno poslao poruku svim navijačima koji će sutra pohoditi Gradski vrt ili FNC 32 priredbu pratiti preko TV ekrana

- Poručujem svima da se lijepo smjeste, bilo to u dvorani ili doma ispred ekrana, i uživaju u spektaklu uz mali savjet da što manje trepću.

19. lipanj 2026 22:51