Sponzor rubrike
Sponzor rubrike
Regija

‘Očekuje nas spektakl, na cardu je pet bivših UFC boraca, a taj meč je sami vrh MMA sporta‘

Dražen Forgač

 RONALD GORSIC Cropix
Prisustvovali smo medijskoj konferenciji povodom FNC 32 priredbe koja će se ove subote održati u Osijeku

Povodom subotnje FNC 32 priredbe danas je u Hotelu Osijek održana press konferencija, a na kojoj su prisustvovali najistaknutiji hrvatski borci koji će nastupiti u Gradskom vrtu. Kao što je već i običaj, borci su bili podijeljeni u dvije skupine, pri čemu su prvu skupinu činili Mario Žgela, Andrej Kedveš i Borna Bilandžić, a drugu predvodnici eventa - Filip Pejić i Vladimir Šikić.

Uvodna riječ, kao što je također tradicija, pripala je čelnom čovjeku FNC-a, Draženu Forgaču.

- Svakih 20 dana imamo event, što je dosta zahtjevno za našu ekipu, ali, evo, dobro to guramo. Vraćamo se u Osijek nakon praktički pet godina, drago mi je da smo ovdje i imamo odličan "fight card" u subotu. Naš 32. event će, što se tiče borbi, sigurno biti na najvišem mogućem nivou; imamo iskusne veterane, imamo pet bivših UFC boraca, imamo borce koji se bore za sam vrh svojih kategorija i pretendiraju na napade na titulu, a isto tako imamo i mlade nade koje će se predstaviti publici. "Fight card" je posložen jako dobro, borbe su vrlo bliske i onima koji će se kladiti, ako mene pitate, but će teško pogoditi tko će pobijediti. Očekuje nas spektakl i pozivam sve da u subotu u što većem broju dođu u Gradski vrt da vide najbolje od FNC-a - rekao je "Forgy" pa odgovorio na novinarsko pitanje o 2026. kao godini povratka FNC-a u Slavoniju:

- Nije nas bilo jedno vrijeme u Slavoniji i onda nas evo u kratkom vremenu po drugi puta. Razlog je taj što naš partner i glavni sponzor, SuperSport, podržava evente u Hrvatskoj, a bit će ih još i više, čekamo i tu splitsku Arenu da se napokon renovira. Možete, dakle, očekivati veći broj evenata u Hrvatskoj, a Slavonija je, naravno, na mapi i u tom se kontekstu Slavonski Brod pokazao kao dobar domaćin. Mislim da je to najbrže rasprodana dvorana ikada što se tiče FNC-a i nema razloga da se ne vratimo. Pošto imamo i nova imena poput Borne Bilandžića, Kedveš je već stara "kuka" u našem rosteru, a čuo sam da i ostala ekipa iz osječkih klubova, prije svega iz Svetog Duha, ima želju za nastupima u "ultimate kickboxingu" u FNC-u, tako da ćemo se, shodno tome, i vraćati ovdje. Uvijek je dobro imati domaća imena u rosteru ako misliš dolaziti u neke gradove, tako da ćemo s tim proširenjem rostera svakako se vraćati i u Slavoniju.

Dotaknuo se Forgač i spomenutog "fight carda", a kojeg čini kombinacija nastupa dokazanih domaćih i regionalnih imena, odnosno mladih "lavova" i prekaljenih internacionalaca, te otkrio od kojih mečeva najviše očekuje.

- Ako me pitate kvalitativno, onda je to meč Marcin Prachnio - Tom Breese, to su dva internacionalca, bivša UFC borca koja su najviša razina svjetskog MMA sporta i oko toga nemamo što pričati. Taj meč je sami vrh MMA sporta. S druge strane, ako idemo na emociju, tu je naš glavni meč večeri između Pejića i Šikića, a koji već deset godina čekamo da se dogodi, još od vremena FNC-a. Obojica su spremni, imam informacije iz oba tima i taj meč željno iščekujem jer me vraća u ta neka stara vremena rekao je Forgač pa nastavio:

- Agy Sardari i Karomatulo Sufijev su sami vrh europskog MMA sporta i ta borba može biti "main event" u bilo kojoj organizaciji Europe. Zanima me, naravno, i Kedveš, koji ima ozbiljnog protivnika. Andrej je svjetski vrh kikboksa, po meni TOP 5, a odlično se prilagodio i malim rukavicama. Od svake od tih borbi očekujem puno, kao što očekujem da ćemo vidjeti raznovrsne tehnike, ali i spektakularan nokaut kakav je, primjerice, Laureano Staropoli priredio u Zadru, a koji će u subotu također nastupiti ovdje u Osijeku i moguće da baš on ponovi nešto takvo. Međutim, bilo koji od spomenutih boraca raspolaže širokim arsenalom tako da će biti zanimljivo.

Cijelu medijsku konferenciju povodom osječke FNC 32 priredbe pogledajte u nastavku.

18. lipanj 2026 17:41