Nakon završetka FNC 32 priredbe, čelnici organizacije i sponzori osvrnuli su se na glasine koje već neko vrijeme kruže borilačkim kuloarima. Na novinarsko pitanje o tome ima li istine u objavama s društvenih mreža da će od nadolazećeg spektakla u Areni Zagreb financijski bonusi za borce rasti, stigla je izravna i službena potvrda.
Glavni čovjek FNC-a, Dražen Forgač, uz osmijeh je prepustio riječ Goranu Đuriću, predstavniku glavnog sponzora organizacije, nazvavši ga "odgovornim s najdubljim džepom". Đurić je odmah otklonio sve sumnje:
- Razgovarali jesmo o tome. Nama je drago što smo uopće uveli taj dio. Tim ljudi koji to radi je predložio, mi smo to usvojili... Radimo što se tiče Zagreba, da, Zagreb će bit jak ‘card‘, jako sve i vjerujem da bi trebao i taj bonus biti... veći. Koliko, sad trenutno ne znamo, ovisi i malo od ‘carda‘, od svega, ali će sigurno bit i primamljiviji, što dečkima sigurno puno znači.
Đurić se ujedno osvrnuo i na prozivke s kojima se organizacija susretala nakon nekih prethodnih priredbi izvan Hrvatske, preciznije u Beogradu, gdje borci javno traže bonuse ne poznavajući pravnu pozadinu. Problem, naime, leži u rigoroznim zakonima.
- Mi, nažalost, ne možemo biti sponzori cijelog eventa zbog zakona država koje imaju restrikcije za strane kladionice. Mi bismo vrlo rado bili sponzori svih evenata što se toga tiče. Žao nam je što neke druge firme u drugim državama to nisu kopirale od nas, jer to dečkima puno znači – objasnio je Đurić, dodavši slikovito da borac s dva bonusa zaradi više nego što neki imaju ugovoreno za samu borbu.
Da nas u glavnom gradu Hrvatske čeka produkcijski i natjecateljski vrhunac, potvrdio je i Forgač. Zagrebačka priredba trebala bi podići ljestvicu više nego bilo koji FNC event do sada, a to će se izravno osjetiti na uvjetima za same sudionike.
- Ono što morate shvatiti je da je zagrebački event iznad svega što je do sad bilo u FNC-u i iz tog razloga će biti dosta promjena, ali što se tiče boraca – na bolje za taj event. Tako da, evo, jedna od tih promjena su i ti bonusi koji će se povećat – zaključio je Forgač.
FNC time nastavlja uvoditi zapadnjačke standarde u regionalni MMA, a Arena Zagreb očito neće biti samo praznik za oči navijača, već i sjajna prilika za borce da podebljaju svoje bankovne račune.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....