Ahmed Vila nije skrivao težinu poraza koji je sinoć doživio na FNC 32 priredbi u Osijeku. Bosanskohercegovački borac poražen je tehničkim nokautom od Alana Villalbe u drugoj rundi, a jutro nakon meča oglasio se porukom u kojoj je otvoreno priznao da ga čeka ozbiljno preispitivanje karijere.
Vila je u Gradskom vrtu tražio izlazak iz negativnog niza, ali je upisao četvrti uzastopni poraz, drugi pod okriljem FNC-a. Borbu je otvorio vrlo dobro, bio konkretniji u boksačkim razmjenama, pogađao čistije i u prvoj rundi djelovao kao borac koji ima kontrolu nad ritmom meča. I početkom druge dionice nastavio je raditi solidno, kombinirajući ručne tehnike s “calf kickovima”.
Preokret je stigao sredinom druge runde. Villalba je pogodio krošeom koji je uzdrmao Vilu, a nakon toga je Argentinac osjetio trenutak i pojačao pritisak. Vila se pridigao i pokušao nastaviti, ali je primao sve više udaraca u glavu i tijelo. Nakon još jednog preciznog zadnjeg direkta, sudac je prekinuo borbu i dodijelio pobjedu Villalbi.
Vila nakon poraza nije tražio izgovore. Istaknuo je da je imao dobar kamp, lagan “weight cut” i četiri do pet mjeseci potpune posvećenosti treningu. Upravo zato ga je, kako je sam priznao, način na koji je izgubio posebno pogodio. Iako smatra da je sudac možda mogao pustiti borbu još malo, naglasio je da odgovornost ostaje na njemu jer se sam doveo u opasnu poziciju.
Poraz protiv Villalbe otvorio je i puno šire pitanje. Vila je u objavi poručio da ne zna je li ovo kraj njegove karijere, ali je najavio dužu pauzu tijekom koje će dobro razmisliti o svemu. Posebno je istaknuo da više ne razmišlja samo kao borac, nego i kao sin, suprug i član obitelji, svjestan koliko svaki novi nastup opterećuje ljude koji ga vole i strahuju za njegovo zdravlje.
Njegovu objavu prenosimo u cijelosti:
"Najviše mi je žao zbog svih sjajnih ljudi s kojima sam trenirao i koji su mi nesebično pomagali tijekom priprema. Ovaj put sam zaista imao dobar kamp, lagan "weight cut" i 4-5 mjeseci sam bio potpuno posvećen režimu i treningu.
Na kraju, odgovornost je na meni. Izgubiti meč na način na koji sam ga ja izgubio tjera me da se ozbiljno preispitam i zapitam je li je ovo i dalje put kojim želim i trebam ići. Naravno, volio bih da sudac nije prekinuo borbu u trenutku kada jeste, jer sam bio potpuno svjestan svega i vjerovao da mogu preokrenuti tok meča. Međutim, istina je da sam se sam doveo u tu poziciju.
Ljudi koji prate ovaj sport godinama znaju kroz kakve sam ratove prošao, gdje sam se sve borio i koliko sam uložio da bih danas bio tu gdje jesam. Borilački sport je surov, ali publika ponekad zna biti još surovija. Kada si među najboljima i pobjeđuješ, svi te slave. Kada dođe nekoliko poraza zaredom, mnogi se ponašaju kao da nikada nisi ni bio borac.
Ne znam je li je ovo kraj moje karijere, ali znam da me čeka duža pauza tijekom koje ću dobro razmisliti o svemu.
Želim se iskreno zahvaliti svim prijateljima, trenerima, sparing partnerima, klubovima i sponzorima koji su me podržavali tijekom svih ovih godina. Imao sam priliku dijeliti kavez s vrhunskim borcima, borio sam se tri runde s aktualnim KSW prvakom u kategoriji do 66 kg i izgubio tijesnom odlukom, borio se protiv FEN prvaka u Poljskoj, a od dolaska u FNC nikada nisam birao protivnike niti tražio lakši put. Prihvatio sam izazove bez kompromisa.
Ipak, danas moram razmišljati i kao sin, muž i član obitelji. Sve teže mi je prihvatiti da ljudi koji me vole svaki put prolaze kroz stres i strah razmišljajući hoće li ove borbe jednog dana ostaviti trajne posljedice po moje zdravlje. Hvala mojoj supruzi na neizmjernoj podršci tijekom čitave moje karijere.
Hvala svima koji ste bili uz mene, i u pobjedama i u porazima. To nikada neću zaboraviti," napisao je Vila u manirima pravog gospodina koji ne traži jeftine izlike, a također je dokazao kako ne bježi od trnovitog puta u vidu opasnih protivnika. Nadamo se kako će FNC prepoznati da je Vila borac iznimnog karaktera te da će on sam pronaći put do pobjedničkog kolosijeka.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....