Službeno vaganje za FNC 32 priredbu u Osijeku trebalo je biti posljednja formalnost prije ulaska u kavez, ali se pretvorilo u priču koja je zasjenila završnicu cijelog "fight weeka". Vladimir Šikić, hrvatski borac s berlinskom adresom, pao je vagu za čak 4,7 kilograma uoči planirane glavne borbe večeri protiv Filipa Pejića, a njegov profesionalni propust na koncu ga je koštao i mjesta u FNC-u!
Nakon što je postalo jasno da Šikić nije ispunio ugovorne obveze, FNC mu je uručio izvanredni otkaz i uklonio ga s rostera. Time je otkazana i borba koju su Pejić i Šikić trebali predvoditi u osječkom Gradskom vrtu, a novi “main event” postao je poluteškaški okršaj bivših UFC boraca Toma Breesea i Marcina Prachnija.
Pejić, koji je svoj dio posla odradio profesionalno i zadovoljio vagu, nije skrivao razočaranje ni bijes. Nedugo nakon što je potvrđeno da je Šikić uklonjen iz FNC-a, “Nitro” se oglasio putem Instagrama i vrlo oštro komentirao cijelu situaciju.
"Crno mu se pisalo, ali na kraju je sve predvidio i sj**ao prvo organizaciju, pa mene, pa na kraju sebe. Ja sam odradio svoj posao profesionalno i namučio sam se da skinem kile, uložio tri mjeseca priprema i novca za ovog smećara. Ovo nije borac, ovo je obični papak", poručio je Pejić.
Njegova reakcija teško može iznenaditi ako se uzme u obzir kontekst cijele priče. Pejić je prošao puni pripremni kamp, ulagao vrijeme, novac i energiju u borbu koja se na kraju raspala zbog protivnikovog promašaja na vagi. U borilačkom sportu pad vage sam po sebi nije rijetkost, ali promašaj od gotovo pet kilograma, pogotovo u borbi u lakoj kategoriji i koja je trebala nositi cijelu priredbu, prelazi granicu običnog propusta i ulazi u prostor ozbiljne neprofesionalnosti. FNC je recentnije imao slične probleme s pojedinim borcima, ali ovaj potez vrhuške FNC-a jasan je znak svima kako će se najbolja MMA organizacija u ovom dijelu Europe odnositi prema borcima koji donose ovakvu dozu neozbiljnosti.
Dodatnu težinu svemu daje i činjenica da ovo nije bio prvi put da se njihov međusobni obračun raspao. Pejić i Šikić trebali su se boriti još početkom veljače na FNC 27 priredbi u Münchenu, ali se Šikić tada povukao zbog bolesti. Umjesto njega uskočio je Eduard Kexel, koji je Pejića nokautirao u prvoj rundi, a kasnije u Ljubljani svladao i Ivana Sičaju te postao prvak perolake kategorije.
Zato je osječki meč trebao biti svojevrsno zatvaranje dugog i napetog poglavlja između Pejića i Šikića. Umjesto toga, završio je prije prvog gonga, i to na način koji je ostavio gorak okus i kod organizacije i kod samog "Nitra".
FNC 32 nastavlja se prema planu, ali bez borbe koja je prvotno trebala predvoditi priredbu. Šikićev promašaj na vagi i njegovo ekspresno uklanjanje iz FNC-a ostat će glavna priča uoči eventa, dok Pejiću sada ostaje samo frustracija zbog još jednog propalog susreta i priprema koje nisu dobile završnicu u kavezu.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....