Nakon što je Mory Kromah, na nedavnoj Glory Collision 9 priredbi, nokautirao Miloša Cvjetićanina, a Antonio Plazibat isto učinio Anisu Bouzidu, postalo je vrlo izvjesno da će se upravo gvinejsko-nizozemski i hrvatski udarač sljedeći obračunati za pojas prvaka teške kategorije u vodećoj svjetskoj kikbosačkoj organizaciji.
Svojevrsna uvertira za taj meč (koji bi se trebao održati u prosincu) krenula je još u Rotterdamu, kada je Plazibat upao na Kromahovu presicu i izravno prozvao Kromaha na borbu. Nakon kratke verbalne razmjene pred okupljenim novinarima, dvojica teškaša odradila su i sučeljavanje licem u lice, pri čemu je stasiti Solinjanin jasno poručio "Black Ghostu" da će ga nokautirati.
Uvertira je sada dobila i svoj drugi čin, a njega je režirao Kromah - i to u Hrvatskoj!
Gloryev aktualni "heavyweight" prvak, naime, nalazi se na odmoru u Lijepoj Našoj, a tu je priliku iskoristio da Plazibati pošalje provokativnu poruku.
"Pokazujem pojaseve po Hrvatskoj, čisto zato što Plazibat to još nije napravio", napisao je 26-godišnjak u opisu objavljenih fotografija koje ga prikazuju pred vilom za odmor s bazenom, kako ponosno pozira sa svoja dva pojasa. Unutar objave Kromah je objavio je fotografiju s lokacijom, a koja se nalazi na otoku Pagu, najvjerojatnije u Novalji.
Gvinejsko-nizozemskom udaraču mora se priznati poprilična kreativnost i duhovitost budući da ne viđamo često da borci putuju u zemlje svojih potencijalnih protivnika kako bi ih provocirala ili "trollali". Hrvatska je, naravno, jedna od najpopularnijih turističkih zemalja u ljetnom razdoblju i to je nedvojbeno također odigralo ulogu u svemu ovome.
Bilo kako bilo, priča između Kromaha se ozbiljno zahuktala i dojam je da bismo ih na zimu doista mogli vidjeti u ringu.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....