Mory Kromah, kao što smo ranije pisali, nalazi se na odmoru u Hrvatskoj, na otoku Pagu, odakle je, putem Instagrama, poslao provokativnu poruku Antoniju Plazibatu.
"Pokazujem pojaseve po Hrvatskoj, čisto zato što Plazibat to još nije napravio", napisao je 26-godišnjak u opisu objavljenih fotografija koje ga prikazuju pred vilom za odmor s bazenom, kako ponosno pozira sa svoja dva pojasa Gloryjeva prvaka.
Ubrzo je stigla i Plazibatova reakcija, koji mu je odgovorio u komentarima ispod same objave.
"Nakon što te nokautiram, moj poklon tebi bit će besplatna rehabilitacija u Hrvatskoj - najljepšoj zemlji na svijetu", poručio je stasiti Solinjanin svom potencijalnom sljedećem protivniku.
Kromah je, podsjetimo, na nedavnoj Collision 9 priredbi, nokautirao Miloša Cvjetićanina, a Plazibat je isto to učinio Anisu Bouzidu. S obzirom na to da je gvinejsko-nizozemski borac aktualni prvak, a da je hrvatski udarač prvi izazivača na Gloryjevoj službenoj "heavyweight" ljestvici, izvjesno je da ćemo upravo njih dvojicu sljedeće gledati u ringu, a kao potencijalni termin spominje se prosinac.
Svojevrsna uvertira za taj meč (koji bi se trebao održati u prosincu) krenula je još u Rotterdamu, kada je Plazibat upao na Kromahovu presicu i izravno prozvao Kromaha na borbu. Nakon kratke verbalne razmjene pred okupljenim novinarima, dvojica teškaša odradila su i sučeljavanje licem u lice, pri čemu je stasiti Solinjanin jasno poručio "Black Ghostu" da će ga nokautirati.
Plazibat i Kromah, podsjetimo i na to, trebali su se boriti još početkom veljače u četvrtfinalu "Last Heavyweight Standing" turnira na Glory 105 priredbi u Arnhemu.
Najbolji hrvatski boksač, međutim, tada je bio prisiljen povući se zbog ozljede, no sada je idealna prilika da doista gledamo taj meč.

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....