HRVATSKI DAN NA ATP-u

Dodig i Veić u 3. kolu kvalifikacija Casablance

Zagreb, 030210.U Domu sportova se od 01.02.-07.02. odrzava teniski turnir PBZ Zagreb Indoors.Antonio Veic (CRO) je zbog ozlijede noge u prvom setu predao mec Ivi Karlovicu (CRO).Na slici: Antonio Veic.Foto: Neja Markicevic / CROPIX
 Neja Markicevic / CROPIX

Hrvatski tenisači Antonio Veić i Ivan Dodig prošli su u drugo kolo kvalifikacija za ATP 250 turnir Grand Prix Hassan II u marokanskoj Casablanci, na zemljanoj podlozi.

Veić je svladao Španjolca Sergija Gutierrez-Ferrola 6-7(7), 6-1, 6-4, a Dodig je bio bolji od Španjolca Josea Checa-Calva sa 7-6(4), 2-6, 6-2.

Veiću, 181. igraču svjetskog poretka tenisača, bila su potrebna tri seta i dva sata i četrnaest minuta igre da izbori posljednju kvalifikacijsku rundu u kojoj ga čeka Austrijanac Stefan Koubek, s kojim se nikada do sada nije ogledao.

Nakon što je lakoćom prošao prvu prepreku ( Mochinea Roudamija svladao 6-2, 6-3 za 57 minuta igre), Veić je u drugome kolu kvalifikacija morao pokazati mnogo više. Nakon ispuštenog prvog seta, koji je bez break-prilika, stigao do trinaeste igre Veić je ostao na sedam poena, a potom zagospodario nastavkom igre oduzevši svom suparniku servis u dva navrata (od četiri prilike). Pritom je 270. igrača svijeta ostavio bez break-lopte.

U trećemu je setu Veić imao prednost 5-2 i servis za meč. Oduljilo se do konačnih 6-4...

Turnir u Casablanci igra se za nagradni fond od 450.000 eura, a prva dva nositelja u glavnom turniru su Švicarac Stanislas Wawrinka i Španjolac Guillermo Garcia-Lopez.

Prošao i Ivan Dodig

Dodig je, podsjećamo, u 1. kolu pobijedio Španjolca Pabla Martin-Adaliu 7-5, 6-1 nakon jednog sata i 28 minuta igre, a u 2. kolu je puno teže, nakon dva sata i sedam minuta borbe, slomio otpor još jednog španjolskog tenisača, Josea Checa-Calva, 282. na ATP ljestvici, sa 7-6(4), 2-6, 6-2.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda Dodiga, koji je u kvalifikacijama postavljen za sedmog nositelja. Protivnik za ulazak u glavni turnir bit će mu i treći Španjolac, treći nositelj i 116. igrač na rang ljestvici Ivan Navarro. S njime je Dodig dosad igrao dva puta, a omjer je 1-1 u pobjedama.