ZOI, HOKEJ

SAD lako protiv Slovenije, Rusi pobijedili Slovačku

U drugom dvoboju u skupini Rusi su nakon kaznenih udaraca pobijedili Slovačku 1-0

U susretu trećeg kola A skupine olimpijskog turnira u hokeju na ledu reprezentacija SAD je lakoćom pobijedila Sloveniju 5-1 (2-0, 2-0, 1-1) i izborila direktan plasman u četvrtfinale.

Amerikanci su već nakon pet minuta vodili 2-0 golovima Phila Kessela (1:04, 4:40), a napadač Toronto Maple Leafsa je u 32. minuti povisio na 3-0. Četvrti gol za SAD zabio je Ryan McDonagh (32:17), da bi David Backes u 44. minuti zabio na 5-0. Slovenija je u samoj završnici uspjela postići utješni pogodak, a strijelac je bio Marcel Rodman.

U drugom dvoboju u skupini Rusi su nakon kaznenih udaraca pobijedili Slovačku 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 1-0) osvojivši drugo mjesto u skupini. 'Zbornaja' je dominirala cijeli susret, no ruski hokejaši nikako nisu uspjeli probiti Jana Lacka koji je sakupio čak 36 obrana. Prilikom izvođenja kaznenih udaraca golove za Rusiju zabili su Aleksandar Radulov i Ilja Kovaljčuk, dok niti jedan Slovak nije zabio gol.

Amerikanci su kao pobjednici skupine izborili direktan plasman u četvrtfinale, dok će Rusi čekati rasplet natjecanja u skupini B kako bi saznali hoće li u četvrtfinale kao najbolji drugoplasirani ili će morati u 'među-rundu'.