AMERIKANKA POBJEDNICA

Morena Makar: 'Zadovoljna sam, no suci su me zakinuli'

Tomislav Krišto / CROPIX

Premda je ostala bez plasmana u polufinale olimpijskog natjecanja u daskanju na snijegu, jedina naša predstavnica u snowboardu Morena Makar nije bila nezadovoljna svojim nastupom u Sočiju.

"Zadovoljna sam svojim nastupom. Sve što sam pripremila sam ostvarila. Nažalost, suci su me malo zakinuli u bodovima. No, što se može takav je sport i to moram prihvatiti," kazala je 29-godišnja Makar koja je u svojoj kvalifikacijskoj skupini zauzela 13. mjesto, a u polufinale se plasiralo devet najboljih.

Amerikanka Kaitlyn Farrington osvojila je naslov olimpijske prvakinje u snowboardu u disciplini akrobatske figure u snježnom kanalu (half-pipe).

Farrington (24) je do zlata došla s 91.75 bodova ispred braniteljice naslova iz Vancouvera Australke Torah Bright, dok je bronca pripala Amerikanki Kelly Clark.

Kaitlyn Farrington je iznenađujuće slavila ispred Bright sa samo 0.25 bodova, a ovoj Amerikanki je dosad najbolji rezultat bilo treće mjesto na X-Games u Aspenu ove godine. Trećeplasirana Clark (30) je bila brončana i u Vancouveru, dok je prvakinja iz 2006. i srebrna iz 2010. Amerikanka Hannah Teter bila četvrta, a bronca joj je izmakla za 0.25 bodova.

Hrvatska predstavnica u ovoj disciplini Morena Makar nije se uspjela plasirati u polufinale nakon što je natjecanje u svojoj kvalifikacijskoj skupini završila na 13. mjestu, a ukupno je 24. od 28 natjecateljica. Makar je u prvoj vožnji u ekstremnom parku Rosa Hutor u svojoj skupini bila 9. s ocjenom 44.75, no u drugoj je vožnji pala što joj je oduzelo mogućnost plasmana u polufinale. Makar, 29-godišnja Zagrepčanka, prva je hrvatska sportašica koja je izborila nastup u snowboardu na ZOI.