NATKO I IVAN BEZ BODOVA

Kostelić šesti, Milleru superkombinacija u Wengenu

Kostelić zauzeo 6. mjesto u superkombinaciji, dok su Zrnčić Dim i Ratkić ostali bez bodova
Croatian Ivica Kostelic jumps during the first round of the FIS World Cup Men's Super combined-Downhilll in Wengen on January 15, 2010. AFP PHOTO / FRANCK FIFE

Između Ivice Kostelića i Wengena i dalje vladaju dobri odnosi. Najbolji hrvatski skijaš zauzeo je šesto mjesto sa +1.36 zaostatkom za Bodeom Millerom kojem je ovo prva pobjeda nakon skoro dvije godine. U Svjetskom kupu sada je 14. (ukupno) i 11. (kombinacija).

- Očekivao sam manji zaostatak u spustu (+2.71, nap. a.) u kojem sam napravio jednu veću pogrešku. Slalom je bio ‘lagano poštekan’ i tu se nije moglo puno napredovati - izjavio je Ivica Kostelić.

Natko Zrnčić Dim uoči Wengena figurirao je kao kandidat za postolje u redoslijedu kombinatoraca, ali su ga dvije velike pogreške na pisti Lauberhorn udaljile od cilja. Spust je završio sa skoro sedam sekundi zaostatka, a na koncu je bio 38 (+6.60).

- Nakon prve pogreške sam se izvukao, ali sam se prije kraju vožnje skoro ‘upecao’ u mrežu. Nisam se uplašio, ali sam izgubio priliku za bodove - prokomentirao je Zrnčić Dim, koji je ostao na 82 boda i skliznuo s četvrtog na osmo mjesto.

Ivan Ratkić završio je na 39. mjestu (+7.28), dok su preostala mjesta na postolju okupirali Švicarci. Janka je zaostao 37, a Zurbriggen 42 stotinke.