PRIPREME U TURSKOJ

Zvijer Mandžo presudio i Teplicama

Nogometaši Dinama su pobijedili češkog pobjednika kupa i jesenskog prvaka zahvaljujući spretnosti i upornosti Slepičke i Mandžukića
 Nikola Lipovac

BELEK - Nogometaši Dinama ostvarili su i treću pobjedu na turskom dijelu priprema, na terenu resorta Rixos svladali su češkog pobjednika Kupa i jesenskog prvaka Teplice 1-0 (1-0) pogotkom Mandžukića na dodavanje Slepičke u 17. minuti.

Ovoga puta igralo se po kiši i vjetru, Jurčićevih 11 iz 1. poluvremena nisu dobro obavljali defenzivne zadaće, posebno Sammir i Morales. Hrvatskog je prvaka u prvih 15 minuta dvaput spašavao vratar i kapetan Butina, a jak udarac Vondrašeka odsjeo je na gredi. Česi su bili pokretljiviji, napadali preko Mahmutovića, s kojim je Barbarić imao puno problema, a 'plavi' prijetili iz kontri. Pogodak, pokazalo se odlučujući, pao je zahvaljujući upornosti Slepičke, koji je zemljaku Vidlički oduzeo loptu, bio brži od vratara Slavika, kao na pladnju uposlio Mandžukića, a Jurčićeva "zvijer" bila je na pravom mjestu i pogodila praznu mrežu. Mandžo je još ukrao i "ničiju loptu" u 42. minuti i također pogodio gredu.

- Ponovno je, kao i proiv Hiroshime, bolja bila reakcija igrača iz 2. poluvremena. Ozljede Vrsaljka (aduktor), kao i Doda i Tomića su lakše prirode, ali nismo željeli ništa riskirati. Kovača muče leđa, a pametnije nam je uigravati na stoperu Cufréa, no da je bio važan prvenstveni ogled svi bi nastupili - poručio je Krunoslav Jurčić.

U 2. poluvremenu Dinamo je bio čvršći u bloku i opasniji iz protunapada, Tomečak i Antolić na prednjim su bokovima radili bolji pritisak, češki vratar imao je puno više posla, posebno s lukavim pokušajima Kramarića.

Stiglo je i 15-ak navijača iz Zagreba, većinom iz Trnja i s Remize, kao i izbornik mlade vrste Dražen Ladić.

Dinamo - Teplice 1-0 (Mandžukić 17')

Dinamo: Butina (od 77. Turina) - Vrsaljko (od 33. Etto), Barbarić, Cufré, Ibáńez - Sammir (od 46. Tomečak), Vrdoljak (od 46. Calello), Badelj (od 87. Mlinar), Morales (od 46. Antolić) - Mandžukić (od 83. Mihaljević), Slepička (od 46. Kramarić).

Teplice: Slavik - Vidlička, Lukaš, Klein, Matula - Verbir, Ljevaković, Vachoušek, Stožicky - Vondrašek, Mahmutović

29. rujan 2024 05:31