PRVA HNL

Zagreb osvojio prvi bod

Goran Šebelić/CROPIX

Oko dvije tisuće ljudi stiglo je na Drosinu željnih nogometa nakon reprezentativne pauze. Svjesni su bili Puljani da će Zagreb unatoč nuli na tablici biti tvrd orah za zeleno-žute. Da je tome tako, moglo se nazrijeti od prve minute taktikom gostiju koji su se povukli na svoju polovicu i sa svih 11 igrača branili su svoj gol.

Puljani su pritisnuli u prvih 10-ak minuta i s nekoliko opasnih centaršutova s boka pokušavali ugroziti Zagrebov gol. No, jedinu ozbiljniju priliku bilježimo u 19. minuti. Treba napomenuti da je Zagreb u 29. minuti ostao bez ozlijeđenog Medića, a umjesto njega ušao je Mitrović. Puljani definitivno u prvom dijelu nisu imali rješenje za bunker Zagreba.

U nastavku smo gledali isti film. Gosti su čuvali svoj gol. Gosti su se čvrsto branili i ograničili na čuvanje svojeg prostora i tek su rijetko, više dekoncentracijom domaćih uspjeli približiti se 16-tercu Istre 1961.

Utakmica se umrtvila i nije bilo nekog naboja da bi se stvari promjenile. Gosti su sa svojom bunker taktikom došli do prvog boda a Puljanima je očito pauza u prvenstvu poremetila ritam.

CIBALIA - LOKOMOTIVA 3-2

Prije utakmice upriličene su dvije prigodne svečanosti; najprije je obilježena 20. godišnjica utemeljenja vinkovačke navijačke skupine Ultras (13. rujna 1992.). Nakon toga, pola sata uspavanke. Igralo se kao po kazni, obostrano izuzetno oprezno, čak i preko svake mjere. I tako sve dok Žuti nisu servirali hladni tuš svom domaćinu...

0:1 – Kramarić

Inicijator akcije koja je Lokose dovela u inicijalnu rezultatsku prednost bio je Bručić koji je zdesna lansirao zanimljiv centaršut na drugu vratnicu. Tamo je Kramarić hladnokrvno primirio loptu na prsa i zabio.

Međutim, Nebesko-plavi su se do odlaska na predah uspjeli vratiti u ravnotežu, psihološku i rezultatsku.

1:1 – Bartolović

Na lijevom napadačkom boku Vinkovčana zatitrao je Mišić koji je povratno uposlio Rugaševića, a ovaj se sjurio prema Lokomotivinim vratima i potom nesebično uposlio Bartolovića. Cibalijin rutiner lako je poentirao za izjednačenje.

2:1 – Mazalović

Musa je poklonio Cibaliji udarac iz kuta. Ispostavilo se da je Bartolović sinoć bolje izvodio kornere nego penale; zavrnuo je oštru loptu koju je spremno dočekao Mazalović čiji je trzaj glavom sa 7-8 metara bio neobranjiv!

2:2 – Kramarić (11 m)

Kramarić je zakoračio u kazneni prostor, zaljuljao Župarića koji ga je potom nepropisno zaustavio. Za suca Matoca dvojbe nije bilo, a Kramarić je preuzeo i ulogu sigurnog izvođača.

3:2 – Mazalović

Opsada Lokomotivina gola rezultirala je bočnim ubačajem, Jonjićevim udarcem glavom nakon kojeg se lopta odbila od vratnice točno na Mazalovićevu nogu. Cibalijin veznjak s metra ju je pospremio u mrežu za veliku pobjedu kojom su Vinkovačke jeseni dobile poseban sjaj!

SPLIT - ZADAR 3-1

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, no kako je utakmica odmicala, tako se frekvencija napada prema Gluiću povećavala, ali Zadar je odolijevao i odbijao nasrtaje. U nastavku je Splitu smetala bura da bi pritisnuo Zadrane koji su pametno izašli visoko, gotovo do centra.

1:0 - Erceg

Erceg je u solo prodoru prošao pored Zadrana, nanizao svu silu igrača i onda sa 18 metara iskosa savršeno uputio parabolu koja je ostavila ukopanog Gluića na pola puta, a lopta je taman ispod grede ušla da se zakoprca u mreži. Čudo od pogotka, vjerujte na riječ i provjerite u sažetku ako možete.

2:0 - Pehar

Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0 za Split, Pehar je postao strijelac u trećoj domaćoj utakmici zaredom. Na ulazu u šesnaesterac oslobodio se pratnje i onda pucao snažno pokraj nemoćnog Gluića.

3:0 – Vitaić (11 m)

U 71. minuti se s bijele točke u strijelce upisao i Vitaić, Prahić je u skoku povukao Vojnovića što je vidio sudac Trampus. Pogotku je prethodila rasprava Crvenih tko će pucati kazneni udarac. Htio je Belle, htio je i Erceg, ali zna se da na to pravo polaže Vitaić.

3:1 - Begonja

Zadar je bio dotučen u blitz-kriegu, tračak nade vratio je Begonja koji se najbolje snašao u gužvi ispred Vukovića. U deset minuta pala su čak četiri pogotka!

Splitu je ovo bila jubilarna deseta pobjeda u nizu u Parku mladeži uz gol razliku 21:3! Pet pobjeda s kraja prošlog prvenstva i pet sada za visoki plasman.

Rezultati utakmica 8. kola Prve HNL:

Petak:

Dinamo - Osijek 0-0

Subota:

Inter - Hajduk 1-1 (Oršić 73 / Milić 25)

Cibalia - Lokomotiva 3-2 (Bartolović 41, Mazalović 66, 90 / Kramarić 32, 84-11m)

Istra 1961 - Zagreb 0-0

Split - Zadar 3-1 (Erceg 61, Pehar 63, Vitaić 70-11m / Begonja 72)