PRVI BODOVI U STANOVIMA

Zadar u derbiju začelja pobijedio Osijek

Luka Gerlanc / CROPIX

U drugoj utakmici 3. kola Prve HNL Zadar je pobijedio Osijek sa 3-1 (2-1). Gosti su prvi zaprijetili i došli u vodstvo. Dugandžić je u 7. minuti lijepo uposlio Lulića, on pucao malo iskosa s nekih sedam metara, Gluić je obranio, kratko odbio loptu do Lulića koji posve usamljen po sredini pogađa vrata Zadra.

Domaćima je trebalo pet, šest minuta da se priberu i počnu igrati - nogomet. Ključno je bilo što je Jakov Surać sredio sredinu, povezao konce i uskoro je Zadar počeo dolaziti u lijepe prilike. Zadar je pritisnuo, kontrolirao je teren, a iz tog je pritiska u 14. minuti došlo izjednačenje.

Obrana Osijeka srušila je Jerbića na 26 metara, slobodan udarac izveo je Terkeš, ne jako, ali dovoljno precizno da Mikulić ne uspije spriječiti loptu da ode u desnu stranu njegovih vrata.

Zadar je nastavio s pritiskom i šest minuta poslije izjednačenja dao i drugi gol. Gržan se dobro probio po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor gostiju, a spretni je Begonja natrčao i gurnuo je u mrežu.

Treći je gol Zadranima omogućio nešto mirniju igru, dok je goste prisilio na nastojanja da barem smanje rezultat.