PREMIERSHIP

Napadač iz Bosne i Hercegovine zabio je dva gola na Old Traffordu, a treći je djelo Tourea
 getty images

Nepune 43 sekunde trajao je otpor Manchester Uniteda u gradskom derbiju sa Cityjem. Edin Džeko je u prvom ozbiljnom napadu prihvatio odbijanac, Nasrijevu loptu koja je prethodno pogodila vratnicu, i sa tri metra pogodio nebranjenu mrežu. “Građani” su nakon toga lako trasirali put prema 3-0 pobjedi koja ih lansira u poziciju favorita za naslov.

Plasmanom u četvrtfinale Lige prvaka, a potom i uvjerljivom pobjedom kod West Hama, “crveni vragovi” nagovijestili su da furiozno ulaze u završnicu sezone ispunjene traumama, ali u utorak je renesansa još jednom zaustavljena i David Moyes se vratio turobnom raspoloženju. Njegov Man United trenutačno ipak nije dovoljno dobar da se pohrva s velikim dečkima Premiershipa, nakon ovog poraza postaje izvjesno da će ostati bez europskog plasmana sljedeće jeseni.

United je bez ozlijeđenog Van Persieja djelovao “ćelavo”, a u 56. minuti se predao nakon što je Džeko poslije kornera udarcem sa desetak metara spakirao loptu u mrežu za 2-0. U završnici susreta Yaya Toure ovjerio je pobjedu svojim 16. prvenstvenim pogotkom čime je prestigao suigrača Aguera te stigao do trećeg mjesta na ljestvici strijelaca (iza Liverpoolova tandema Suarez i Sturridge).

Manchester United 0-3 Manchester City Highlight... by ifihighlights

Dok City maršira prema vrhu ljestvice, Everton je osam kola prije kraja krenuo u lov za četvrtim mjestom koje jamči mjesto u Ligi prvaka. Ta je pozicija po običaju rezervirana za Arsenal, ali “topnici” su poslije subotnje Mourinhove porcije u srijedu ušli u spiralu loših rezultata podjelom bodova protiv Swanseaja (2-2). Everton je, pak ,uvjerljivo pobijedio na gostovanju kod Newcastlea (3-0) i sada je razlika između dvije momčadi samo šest bodova, uz Evertonovu utakmicu manje…

Arsenal se u prvom poluvremenu dvoboja s Velšanima našao u minusu nakon što je korpulentni Bony glavom pogodio mrežu s ruba kaznenog prostora. “Topnici” su okrenuli meč u svoju korist za samo dvije minute zahvaljujući jokeru Podolskom. Nijemac je ulaskom s klupe kao detonator pokrenuo suigrače, u 73. minuti je pogodio za 1-1, a već u sljedećem napadu asistirao je Giroudu za 2-1. U posljednjoj minuti Arsene Wenger ispustio je iz ruku dva boda na krajnje bizaran način. Vratar Szczesny je zaustavio udarac nogom i pritom pogodio Flaminija na rubu peterca. Lopta se od njegove cjevanice odbila ravno u mrežu za konačnih 2-2.

Everton je Barkleyevim golom načeo “svrake” na njihovu St. James Parku, a posao su dovršili Lukaku i Osman. “Karamele” su ovom pobjedom prestigle Tottenham i ostavile Unitedu u retrovizoru, dojučerašnjem šefu Moyesu trenutačno bježe šest bodova.

REZULTATI:

Manchester United - Manchester City 0-3 (Džeko 1, 57, Toure 90)

Arsenal - Swansea City 2-2 (Podolski 73, Giroud 74 / Bony 11, Flamini 90-autogol)

Newcastle United - Everton 0-3 (Barkley 22, Lukaku 53, Osman 88)

20. Fulham 31 7 3 21 30 70 24

MANCHESTER UNITED - MANCHESTER CITY 0-3 ( Džeko 1, 56, Toure 90)

KRAJ UTAKMICE!

90. minuta - Milner je pokušao ubaciti, lopta se od bloka odbila do Tourea, koji je s 12-13 metara prizemnim udarcem zapečatio sudbinu Uniteda!

72. minuta - Rafael je ponovno s desne strane uputio oštu prizemnu loptu, a Welbek je iz blizine pogodio Harta. Bila je ovo sjajna prilika Unitedu da se vrati u utakmicu.

56. minuta - United je na koljenima! Nasri je ubacio iz kornera, Welbeck je potpuno zaboravio na Džeku, a BiH napadač je skrenuo loptu u mrežu.

52. minuta - Nakon kornera Fernandinho je pucao glavom, ali lopta je prohujala iznad gola.

Počelo je u nastavku.

Kraj prvog poluvremena!

40. minuta - Rafael je vrlo dobro ubacio s desne strane, Rooney je loptu promašio, a Mata je s 15-ak metara poslao visoko preko gola.

18. minuta - De Gea spašava Manchester United! Silva je asistent, Džeko je pucao prizemnu, u sami kut, ali vratar Uniteda je majstorski obranio.

9. minuta - Ferninand se poskliznuo i poklonio loptu David Silvi. Španjolac se prošetao skroz do vrata Uniteda i kada se činila sigurna egzekucija, Silva je potpuno promašio loptu!

1. minuta - United je kapitulirao već nakon 43 sekunde! Gosti su odmah nasrnuli na gol, Nasri je s desetak metara pogodio stativu, a lopta se odbila ravno u noge Džeki koji iz blizine nije mogao pogriješiti.

Utakmica je počela!

MANCHESTER UNITED: De Gea; Rafael, Ferdinand, Jones, Evra; Carrick, Cleverley, Fellaini; Mata, Welbeck, Rooney

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany (C), Demichelis, Clichy, Yaya Toure, Fernandinho, Nasri, Silva, Navas, Džeko.

23. rujan 2024 04:16