VRATIO SE MATE

Vinkovci, 141109.Stadion HNK Cibalia, medjunarodna prijateljska nogometna utakmica izmedju Hrvatske i Lihtenstajna. Na fotografiji: Bilic Mate postize zgoditak za Hrvatsku.Foto: Damir Glibusic / CROPIX
 Damir Glibusic / CROPIX

Nogometaši Valencije ove sezone mnogo bolje igraju na gostovanjima, no na svojoj Mestalli. Sedma gostujuća pobjeda u devetoj utakmici na strani ostvarena je na Chapin stadionu na kojem je poražen domaći Xerez 3-1.

Očekivana pobjeda trećeplasirane momčadi Primere protiv posljednjeplasiranog kluba španjolskog nogometnog prvenstva trasirana je pogocima Mate, a potom i Silve, te Marchene nakon izjednačenja rezultata preko Calva u 25. minuti susreta.

Spomenimo i 1-0 pobjedu Sportinga protiv Getafea kojom je prekinut niz od četiri uzastopne utakmice bez pobjede za momčad iz Gijona. Sudjelovao je u njoj i hrvatski napadač Mate Bilić u svojoj povratničkoj utakmici nakon napuknuća mišića zadnje lože desne noge krajem prvog dijela sezone. Odigrao je Bilić posljednjih petnaestak minuta susreta, točnije u igru je ušao u 76. minuti zamijenivši pritom Barrala. Našao se hrvatski napadač u dvije prilike za potvrdu pobjede, no ona je ostala minimalna nakon gola Diega Castra s vrha peterca iz 38. minute.