BUNDESLIGA

Borussia Dortmund je izgubila i četvrtu utakmicu zaredom, a a šestu u sezoni, te su na tek 15. mjestu ljestvice s mršavih sedam bodova

Najveće iznenađenje 9. kola Njemačke lige priredio je Hannover koji je s 1-0 pobijedio na gostovanju kod Borussie Dortmund, dok je u ekshibiciji u Frankfurtu Stuttgart dobio Eintracht s čak 5-4.

Borussia Dortmund je izgubila i četvrtu utakmicu zaredom, a a šestu u sezoni, te su na tek 15. mjestu ljestvice s mršavih sedam bodova. Strijelac pobjedničkog pogotka za Hanover bio je Japanac Kiyotake (61).

Kiyotake Amazing Freekick Goal ~ Borussia... by rubin7190

U reviji pogodaka u Frankfurtu Eintracht je do 81. minute vodio s 4-3, a onda u zadnjih devet minuta primio dva pogotka i izgubio. Augsburg je kod kuće s 2-0 slavio protiv Freiburga, Hertha u Berlinu s 3-0 protiv HSV-a, dok je domaću pobjedu upisao i Hoffenheim protiv Paderborna (1-0), pa Hoffenheim drži vrlo visoko drugo mjesto s tri boda manje od vodećeg Bayerna, koji u nedjelju gostuje kod Borussie (M).

Eintracht Frankfurt vs VfB Stuttgart (4-5) Full... by rubin7190

U derbi susretu 9. kola Njemačke lige Bayer je u Leverkusenu pobijedio Schalke s 1-0, a hrvatski reprezentativac u dresu domaćina Tin Jedvaj je isključen.

Bayer je slavio pogotkom Hakana Calhanoglua u 53. minuti, a Jedvaj je dobio crveni karton u 85. minuti zbog preoštrog starta. Bayer je pobjedom došao na četvrto mjesto s 16 bodova, šest manje od vodećeg Bayerna, dok je Schalke ostao 12. s 11 bodova.

U nedjelju igraju Wolfsburg i Mainz, te Borussia Moenchengladbach i Bayern.

Rezultati:

WERDER - KÖLN 0:1 (Ujah 59)

BORUSSIA D. - HANNOVER 0:1 (Kiyotake 62)

AUGSBURG - FREIBURG 2:0 (Verhaegh 11-11m, Altintop 66)

HOFFENHEIM - PADERBORN 1:0 (Volland 73)

HERTHA - HSV 3:0 (Ben Hatira 59, 85, Heitinga 65)

EINTRACHT - STUTTGART 4:5 (Madlung 21, 65, Meier 57/Harnik 34, 36, Gentner 51, 84, Werner 81)

BAYER - SCHALKE - 1-0 (Calhanoglu 53)