DEBAKL LIVERPOOLA

Hrvatski napadač je prekrasnim golom iz voleja doveo Hull u vodstvo na St. James Parku
 getty images

U 5. kolu N iko Kranjčar zabio je fantastičan gol iz slobodnog udarca, a hrvatski dan na Otoku nastavio se nedugo poslije, samo 60 minuta potom, kada se Nikica Jelavić pobrinuo za još veću majstoriju. Napadač Hulla je doveo svoju momčad u vodstvo protiv Newcastlea majstorskim pogotkom iz voleja!

Reprezentativni napadač time je ujedno i potvrdio odličnu formu, ovo mu je već treći prvenstveni pogodak ove sezone u samo pet kola, dok je za Hull City dosad upisao 24 nastupa, uz osam postignutih pogodaka. Hull i Newcastle su, inače, podijelili bodove (2:2), čime Jelavićev klub ostaje miran u sredini premierligaške ljestvice, dok je Alan Pardew barem na jedan tjedan odgodio svoju smjenu na klupi Newcastlea, budući da su jučer gradom marširale horde nezadovoljnih navijača Svraka.

“Hrvati su uljepšali današnji Premiership”, pisali su pojedini mediji i nisu griješili budući da se radi o dva zaista najljepša subotnja pogotka engleskog prvenstva.

Kranjčar i Jelavić svojim su pogocima, ujedno, i navukli osmijeh na lice izbornika Nike Kovača, koji će uz ovakvu formu pojedinih reprezentativaca imati slatke brije uoči reprezentivnih okupljanja za kvalifikacijske dvoboje s Bugarskom i Azerbajdžanom koji su na rasporedu 10. i 13. listopada ove godine.

U ostalim utakmica impresionira lakoća Arsenalove pobjede kod Aston Ville, pogotovo što je stigla u samo tri minute, točnije u samo 192 sekunde! U razdoblju od 33. do 36. minute posao su riješili Özil i Welbeck, autogol Cissokha samo je “betonirao” težak poraz domaćina na Villa parku. Uz “pale u 192 sekunde”, Özil je zabio svoj prvi pogodak za Topnike na gostovanju, dok je Danny Welbeck ubilježio prvijenac...

-... za početak jednog dugog prijateljstva - slikovit je bio francuski strateg na presici.

U zadnjoj utakmici dana nogometaši Liverpoola izgubili su u gostima kod West Hama 1-3, što im je drugi uzastopni prvenstveni poraz. Za West Ham su zabili Winston Reid (2), Diafra Sakho (7) i Morgan Amalfitano (88), a strijelac za Liverpool bio je Raheem Sterling (26).

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool i nije 'sudjelovao' kod primljenih golova.

REZULTATI:

Aston Villa Arsenal 0-3 (Mesut Ozil 32, Danny Welbeck 34, Aly Cissokho 36-ag)

Burnley - Sunderland 0-0

Newcastle United - Hull City 2-2 (Papiss Cisse 74, 87 / Nikica Jelavić 48, Mohamed Diame 68)

Swansea City - Southampton 0-1 (Victor Wanyama 80)

Queens Park Rangers- Stoke City 2-2 (Steven Caulker 42, Niko Kranjčar 88 / Mame Biram Diouf 11, Peter Crouch 51)