PREMIERSHIP

VIDEO Briljantni Van Persie s tri gola izvukao United, Podolski i Cazorla srušili Liverpool

Nogometaši Arsenala upisali su prvu prvenstvenu pobjedu tek u 3. kolu engleske Premierlige. Bolji su s 2-0 na gostovanju bili od Liverpoola
 AP

Nogometaši Arsenala slavili su u derbiju 3. kola Engleske lige u gostima kod Liverpoola s 2:0. Arsenal je do pobjede došao pogocima svojih novih igrača Nijemca Lukasa Podolskog (31) i Španjolca Santija Cazorle (68), a Liverpool je izgledao posve nemoćno. Redsi nakon tri kola imaju dva poraza i jedan remi, dok je Arsenalu ovo prva pobjeda nakon dva početna remija bez pogodaka. Klub iz Londona još nije primio zgoditak ove sezone.

Danas još igraju Newcastle United - Aston Villa i Southampton - Manchester United.

Manchester United je uz dosta sreće i golgeterskih sposobnosti novopridošloga Robina van Persiea pobijedio u gostima Southampton s 3:2, iako je tri minute prije kraja gubio s 1:2. Van Persie je pogocima u 23., 87. i 92. minuti opravdao uloženo, iako je u 69. minuti bio tragičar jer je promašio penal. Nizozemac je pritom neuspješno pokušao izvesti "panenku" i izazvao gnjev trenera Alexa Fergusona. Domaćini su cijelu utakmicu napadali, ali su ih skupo koštale pogreške u obrani.

U drugoj utakmici večeri Newcastle i Aston Villa su igrali 1:1, dok je ranije Arsenal slavio kod Liverpoola s 2:0.

Engleska Premierliga, 3. kolo:

Liverpool - Arsenal 0-2 (Podolski 31, Cazorla 68)

Newcastle - Aston Villa 1-1 (Ben Arfa 59 / Clark 22)

Southampton - Manchester United 2-3 (Lambert 16, Schneiderlin 55 / Van Persie 23, 87, 90+2)