MARIO OPET BRILJIRA

Nakon izvrsne partije u prošlom kolu protiv Eintrachta iz Frankfurta kad je zabio i asistirao za gol usprkos razbijenoj glavi, naš reprezentativac ponovno je postigao pogodak

Terapija Pepa Guardiole urodila je plodom. Mario Mandžukić zabio je drugu utakmicu u nizu od kada se vratio u početnu postavu Bayerna nakon što ga je trener izostavio s prve utakmice nastavka prvenstva zbog nezalaganja na treningu. Jučer je naš reprezentativac bio čovjek odluke u 18. pobjedi Bayerna, uz pogodak dodao je i asistenciju. U ostalim dvobojima valja zabilježiti povratak napadačke moći Borussije D. na gostovanju u Bremenu, te bitne trijumfe Eintrachta i Wolfsburga.

U Nürnbergu su se sučelile dvije momčadi koje su sa stopostotnim učinkom ušle u drugi dio sezone, bavarski derbi uvijek je imao svoju draž, ovo je bilo 188. izdanje. Domaćin je hrabro otvorio utakmicu i bio bolji u startu, no promašili su dvije prigode, Kiyotake je pogodio i vratnicu, 18. puta je udarca igrača Nürnberga završio na okviru gola. No, nakon ozljede Ginczeka promijenio se i tijek dvoboja, Mandžukić je hladnokrvno volejem sa sedam metara iskoristio ubacivanje Alabe, a sve nedoumice oko pobjednika početkom nastavka riješio je Lahm na dodavanje našeg reprezentativca. Bio je to prvi pogodak kapetana Bayerna još od 11. prosinca 2010. Mandžukić je inače ovo bio 12. pogodak u prvenstvu i treća asistencija, a za 86 minuta provedenih na travnjaku nagrađen je dvojkom u Bildu. Usput je zaradio i svoj peti žuti karton zbog čega će propustiti dvoboj s Freiburgom sljedeće subote.

- Žao mi je što su Ginczek i Chandler ozlijeđeni - započeo je analizu Guardiola i onda pohvalio svoju momčad.

- Čestitam svojim igračima na načinu kako su odigrali ovu utakmicu.

Međutim, loša vijest za Bavarce stigla je prije utakmice, potvrđeno je kako Franck Ribery propušta prvi dvoboj osmine finala Lige prvaka protiv Arsenala nakon što je jučer bio podvrgnut operaciji stražnjice.

Jedan od najdražih suparnika Borussiji D. u posljednje vrijeme je Werder. Momčad iz Bremena daleko je od dana kada je režirala stvari na vrhu, a nakon jučerašnje katastrofe protiv crno-žutih, sve su bliže dnu i do kraja sezone predstoji im grčevita borba za ostanak. Borussia se poigrala s domaćinom, napokon je zabio i Lewandowski i to dva puta, a dvostruki strijelac bio je i Henrih Mhitarjan, koji je čekao na pogodak dugih 1.066 minuta. Svoj prvijenac u dresu europskog doprvaka zabio je i Manuel Friedrich, bio je to njegov 16. pogodak u Bundesligi i čak 13. nakon kornera. No, osnovnu zadaću Borussia nije ostvarila. Naime, i 11. utakmicu u nizu primili su pogodak, a upravo su svi naglašavali kako je cilj napokon ostati prazne mreže.

- Nemam razloga prigovarati. Nadam se da ću češće vidjeti ovakve utakmice - kratak je bio Jürgen Klopp

Wolfsburg se nakon dva uvodna poraza vratio na pobjedničku stazu, čime je ostao u utrci za Ligom prvaka. Jučer su dobili Mainz, a već u 3. minuti Luiz Gustavo je neopreznim startom razbio glavu Moritzu, nakon čega je ovaj mora biti prevezen u bolnicu. Vukovi su do uvjerljive pobjede stigli u nastavku, odlučio je Bas Dost, prvo izborivši kazneni udarac, a potom poentiravši na Olićevo dodavanje. Olić je sraz započeo na klupi, a u 63. minuti zamijenio je lošeg Perišića (ocjena 5).

U zadnjoj utakmici dana Hertha je u gostima produbila krizu HSV-a koji je sve bliže ispadanju. Momčad iz Berlina slavila je s laganih 3-0, a strijelci su bili Sami Allagui (15) i Adrian Ramos (23, 38). Za HSV je Milan Badelj odigrao cijelu utakmicu, a Ivo Iličević je ušao u igru u 61. minuti.

Bundesliga, 20. kolo:

Wolfsburg – Mainz 3-0 (Rodriguez 59-11m, Dost 66, Luiz Gustavo 75)

Weder Bremen – Borussia (D) 1-5 (Aycicek 89 / Lewandowski 26, 85, Mhitarjan 41, 62, Friedrich 48)

Nürnberg – Bayern München 0-2 (Mandžukić 18, Lahm 49)

Freiburg – Hoffenheim 1-1 (Schmid 68 / Modeste 85)

Eintracht – Braunschweig 3-0 (Flum 7, Meier 43, Aigner 44)

HSV – Hertha 0-3 (Allagui 15, Ramos 23, 38)