LE CHAMPIONNAT

Važna pobjeda Sochauxa u borbi za opstanak i St. Etienna za Europu

Sochaux sada ima samo bod manje od 17-plasiranog Eviana i posljednjeg mjesta u sigurnoj zoni

Nogometaši St. Etiennea u 36. su kolu s 2-0 na domaćem travnjaku savladali Montpellier i tako napravili novi važan korak ka nastupu u europskim natjecanjima sljedeće sezone.

St. Etienne drži četvrto mjesto, posljednje koje vodi u Europa ligu, s pet bodova prednosti, ali i utakmicom više od Lyona koji večeras igra svoju utakmicu 36. kola protiv Marseillea.

Golove za St. Etienne zabili su Romain Hamouma i Mevlüt Erdinc, a bila im je to 18. ovosezonska pobjeda, što im nije uspjelo od sezone 1987/88.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak izborio je Sochaux koji je s 2-0 na domaćem travnjaku savladao Nicu autogolom Nemanje Pejčinovića i Jordana Ayewa. Sochaux sada ima samo bod manje od 17-plasiranog Eviana i posljednjeg mjesta u sigurnoj zoni. Kažimo da je kod Nice u spomenutoj utakmici isključen argentinski napadač hrvatskih korijena Dario Cvitanich (u 79. minuti).

Sochaux - OGC Nice : viser plus haut by niceazurtv

Valenciennes je domaćim 1-0 porazom od Bordeuxa i definitivno ispao iz lige i priključio se tako Ajacciou koji je i matematički ispao još davno. U prvom poluvremenu jedanaesterac za Valenciennes je propustio realizirati Maor Melikson, a Julien Faubert je u 74. minuti zabio za pobjedu Žirondinaca na asistenciju Gregoryja Sertica koji je odigrao cijelu utakmicu.