VAŽNA POBJEDA

Varteks uvjerljiv protiv Sesveta za važna tri boda

Željko Hajdinjak / Cropix

VARAŽDIN - Nogometaši Varteksa osvojili su vrlo važne bodove u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa, a pitanje pobjednika „krojači“ su riješili već u prvih 45 minuta, nakon kojih su imali veliku prednost. Uz tri postignuta pogotka Varaždinci su u tom dijelu susreta imali još tri izgledne prigode, no i Sesvećani su mogli poentirati i to čak u tri situacije.

Međutim, Pejićeva dva udarca, nogom u 23. i glavom u 45. minuti, Dreven obranio, dok je pokušaj Pokrajčića u 35. minuti zaustavila lijeva vratnica. Varteks je poveo jedanaestim ovosezonskim golom Mumleka, a veliki dio posla odradio je Brezovec, koji je primio loptu u svom dijelu terena, došao pred kazneni prostor gostiju, gdje je poslužio svog kapetana, koji je preciznim udarcem pogodio desnu stranu gola nemoćnog Banovića.

Drugi je pogodak bio djelo Smrekara, koji je na najbolji moguči način iskoristio Balajićevo dodavanje, dok je u 39. minuti loptu pod gredu gola gostiju poslao Filip Škvorc, postigavši svoj prvoligavši prvijenac na asistenciju Mumleka.

U petoj minuti nastavka Smrekar je postigao svoj drugi gol na susretu, izbjegavši zaleđe gostujuće obrane, dok su počasni gol igrači Croatie postigli iz pomalo čudno dosuđenog kaznenog udarca, a siguran s bijele točke bio je Zubak.

Varteks - C. Sesvete 4-1

Poluvrijeme: 3-0. Sudac: Goran Gabrilo 5,5 (Split); pomoćnici: P. Gabrilo (Split), Munić (Bregana). Strijelci: 1-0 Mumlek (10, as. Brezovec,) 2-0 Smrekar (30, as. Balajić), 3-0 F. Škvorc (39, as. Mumlek ), 4-0 Smrekar (50, as. Hojski), 4-1 Zubak (54-11 m). Žuti kartoni: Balajić, A. Vuk (Varteks), Tominac, Agić (C. Sesvete ). Igrač utakmice: Matija Smrekar. Stadion: Varteksa. Gledatelja: 1000.

VARTEKS: Dreven 6, Šimek 6,5, D. Škvorc 6, Sušac 6, Kvesić 6, Brezovec 6,5, Balajić 6,5 (od 64. Punčec 6), Hojski 6 (od 64. A. Vuk 6), Mumlek 7, F. Škvorc 6,5 (od 76. G. Vuk - ), Smrekar 7

C. SESVETE: Banović 5, Bljajić 5 (od 68. Lončar ), Agić 5,5, Mus 5, Lovrić 5, Pokrajčić 5,5 (od 62. Tominac 5), Lončar 5, Guja 5, Trupac 5 (od 46. Čižmek 5), Zubak 5,5, Pejić 5,5

02. srpanj 2024 02:02