HRVATSKI KUP

Varteks pitanje polufinalista riješio već u Koprivnici

Željko Hajdinjak / Cropix

KOPRIVNICA - Varteks je na brzinu 'sredio' Slaven Belupa u prvoj utakmici četvrtzavršnice kupa: do 30. minute bilo je već 0-3, na kraju 1-4 (0-3) i Varteks se sasvim približio polufinalu kupa.

Varteks je poveo u 10. minuti praktički bez udarca na vrata, jer se Golubarova ubačena lopta pred vrata Pelina od Csizmadije odbila u gol za 0-1. I kod drugog gola kumovala je obrana Slavena Belupa, jer je Nynkeu, vraćajući loptu svom vrataru, 'uposlio' Šimeka, koji je pokraj istrčalog Pelina u 18. minuti povisio vodstvo gostiju na 0-2.

Slaven Belupo imao je prigodu u 23. minuti. Delić je proslijedio loptu Marasu, koji je nabacio s lijeva na glavu Poredskog, ali je lopta otišla malo iznad prečke. U 28. minuti Csizmadia je pucao sa 30-ak metara, netko je loptu skrenuo u korner. U 30. minuti Varteks je poveo s 0-3. Nakon dva uzastopna kornera i puno 'odbijanaca' Mumlek je ubacio pred gol, najbolje se snašao Jagačić i postigao gol za visoko vodstvo Varteksa.

U 41. minuti Posavec je preskočio loptu koju mu je uputio Maras pred gol, a Papa je pucao preko gola. Prvo poluvrijeme, što se statistike tiče: bez obrane vratara, Slaven Belupo pucao je jedanput na vrata, Varteks dva puta, ali je postigao tri gola! Csizmadiju i Nynkeua, sukrivce za golove, u 2. poluvremenu odmijenili su Vručina i Šafarić.

U 47. slobodni udarac Vručine Dreven boksa u korner, a nakon toga Šafarić snažno puca i pogađa svojeg igrača. Slaven je krenuo u opći napad. Nije se isplatilo, Varteks je dobio prostor za protunapade. I dogodilo se: slobodni udarac u 54. minuti izveo je Brezovec s s 20-ak metara lijeve strane, Pelin se bacio, ali lopta je otišla u gol lijevo nisko za visokih 0-4.

U 64. minuti jedanaesterac za Slaven izborio je Tepurić, a Vručina je smanjio na 1-4. U 79. minuti Tepurić je pucao u stativu, a Dreven je obranio udarac Vručine u 84. minuti s dva metra. U 87. minuti Smrekar je pucao malo iznad gola.'Krojači' su 'skrojili' dobar model za ulazak u polufinale. Svaka čast!

Slaven Belupo - Varteks 1-4 (0-3)

Sudac: Marijo Strahonja (Zagreb) 6. Pomoćnici: Boško Vukušić (Zagreb) i Darko Novoselnik (Belišće). Strijelci: 0-1 Csizmadia (10, ag), 0-2 Šimek (18), 0-3 Jagačić (30), 0-4 Brezovec (54), 1-4 Vručina (64, 11 m). Žuti kartoni: Nynkeu, Posavec, Rogulj, Maras (Slaven Belupo), Jagačić, Prahić, Balajić (Varteks). Igrač utakmice: Josip Golubar (Varteks). Stadion: Gradski. Gledatelja: 1500.

Slaven Belupo (4-1-3-2): Pelin 5, Csizmadia 5 (od 46. Vručina 5,5), Kokalović 5, Rogulj 5, Maras 5, Nynkeu 5 (od 46. Šafarić 5), Papa 5, Posavec 5, Delić 5, Vojnović 5, Poredski 5 (od 53. Tepurić 5,5).

Varteks (4-4-1-1): Dreven 7, Tkalčić 6, Škvorc 6,5, Punčec 6, Balajić 6,5 (od 83. Conjar -), Golubar 7,5, Jagačić 7,5 (od 46. Brezovec 7), Prahić 6,5, Šimek 6,5, Mumlek 7, Mujanović 6,5 (od 61. Smrekar 6).

01. srpanj 2024 06:33