MINUTA ŠUTNJE U 23.KOLU

Varteks petardom ispratio Šibenik, Zadrani pobjedu posvetili Ćustiću

Zadar, 030410.Stadion Stanovi.Nogometna utakmica 1. HNL-a izmedju Zadra i Osijeka.Na fotografiji: navijaci Zadra, Tornado, izvjesili su transparent sa likom Hrvoja Custica.Foto: Vladimir Ivanov / CROPIX
 Vladimir Ivanov / CROPIX

Nakon što su u prvim utakmicama 23. kola Prve HNL-a Zagreb i Hajduk u Kranjčevićevoj podijelili bodove (1-1), a Inter pobijedio Međimurje 2-1, ostale utakmice igraju se od 18 sati. U 20.15 sati igra se derbi na Kantridi, gdje Rijeka dočekuje Dinamo. Od ostalih parova igrat će Varteks – Šibenik, Zadar – Osijek, Slaven Belupo - Croatia Sesvete, Lokomotiva – Karlovac i Cibalija – Istra.

Lokomotiva pokušava preko jakog Karlovca uhvatiti Europu. Nakon što su dobili Hajduk 2-1 te ako pobjede glavne konkurente i poklope im se rezultati mogli bi biti samo na 2 boda zaostatka za plasmanom koji im garantira dodatni iskorak u svijet.

Prijenos utakmica možete pratiti uživo na portalu Jutarnji.hr.

TIJEK SUSRETA:

RIJEKA - DINAMO 2-2 (Štrok 8, Alen Pamić 81/ Sammir 45+2-pen, Barbarić 57)

KRAJ UTAKMICE

90+3 minuta: Tomečak snažno puca i lopta prolazi od prećke preko gola Radmana.

90.+2 minuta: Dodo je ponovno bio u prilici da odluči pobjednika. Rijeka prijeti i Fernandez puca preko gola Butine.

90. minuta: Mandžukić sam sa braničem Rijeke i dodaje loptu do Doda koji izlazi oči u oči sa Radmanom i pogađa vratara. Dodo je trebao vratiti loptu Mandžukiću i bilo bi 2-3.

81. minuta: GOOL!!! Alen Pamić matirao je Butinu. Topovski udarac sa 25 metara odsjeo je uz vratnicu vratara Dinama i Rijeka je izjednačila na 2-2.

61. minuta: Riječki navijači bacaju baklje, ali srećom vjetar odnosi dim sa stadiona.

57. minuta: GOOL!!! Sammir dodaje kratku loptu i dobiva ju natrag i nabacuje oštro u peterac i Radman boksa loptu, ali točno u Barbarića koji ni kriv ni dužan postiže pogodak. Preokret Dinama.

56. minuta: Mandžukić puca snažno sa 30 metara, ali Radman paradom brani odličan udarac i lopta odlazi u korner.

48. minuta: Na samom startu drugog poluvremena Mandžukić je izašao sam pred Radmana, no njegov udarac otišao je iznad vratnice.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45.+2 minuta: GOOL!!! Sammir trese mrežu za 1-1. Vratar odlazi u krivu stranu i Dinamo je izjednačio!

45. minuta: Sudac Marić pokazuje na bijelu točku za Dinamo. Nakon udarca iz kuta povlačenje Ljubovića na Vrdoljaku u kaznenom prostoru i jedanaesterac. Veliki prosvjed Riječana, ali sudac ne uzmiče.

33. minuta: Sumnjivo zaleže Đalovića i prosvjed Rijeke. Ivan Mance je na klupi zaradio žuti karton.

30. minuta: Slabo izbijanje obrane Dinama i lopta sjeda točno na nogu Đaloviću koji sa 22 metra iz prve puca snažno po golu. Lopta odlazi iz leđa Butine i u paraboli pada na vratnicu. Fantastičan udarac Đalovića, ali ostaje 1-0. Vratnica se i dalje trese.

25. minuta: Antolić puca sa 25 metara i lopta prolazi malo pored gola Radmana.

21. minuta: Antolić ulazi umjesto ozlijeđenog Badelja.

16. minuta: Pamić vara obranu Dinama i puca sa 16 metara po sredini gola i Tomo Butina u padu nogom čuva hrvatskog prvaka od težeg minusa na gostovanju.

10. minuta: Primorac prijeti već u prvom sljedećem napadu.

8. minuta: GOOL!!! Hrvoje Štrok je sa lijeve strane sa nekih 30 metara snažno nabacio u peterac i nitko ne dira loptu i Butina ostaje ukopan. Mreža se trese. Rijeka vodi na Kantridi 1-0!

Obje momčadi čvrsto su krenule od samog početka.

Počeo je susret na Kantridi.

RIJEKA (4-3-1-2): Radman - Lazarevski, Ljubović, Čagalj, Budicin - Pamić, Landeka, Kreilach - Štrok - Križman, Đalović.

DINAMO (4-4-2): Butina - Vrsaljko, Barbarić, Cufre, Ibanez - Tomečak, Vrdoljak, Badelj, Sammir - Mandžukić, Kramarić.

LOKOMOTIVA - KARLOVAC 0-0

62. minuta: Nekoliko velikih prilika za Lokomotivu, ali Sunara brani prilike domaćinu. Karlovac ipak ima više loptu u svojim nogama, a Lokomotiva ima mladost i brzinu.

55. minuta: Tomislav Havojić promašuje čisti zicer za domaćina.

Obje momčadi imaju problema sa izgradnjom napada. Vodi se velika bitka na sredini terena.

Počeo je susret u Maksimiru.

ZAGREB Stadion Maksimir. Sudac: Edi Šunjić (Split).

LOKOMOTIVA: Kelava - Horvat, Bagarić, Puljić, Mesarić - Šćrbec, Poljak, Sopić, Martinac - Havojić, Bule. Trener: Roy Ferenčina.

KARLOVAC: Sunara - Barić, Karabatić, Bunoza, Pilipović - Paracki, Vukman - Jerneić, Pamić, Kovačević - Novinić. Trener: Igor Pamić.

SLAVEN BELUPO - CROATIA SESVETE 4-0 (Mujanović 2, Delić 13-pen, Maras 67, Poredski 75)

75. minuta: GOOL!!! Matija Poredski zabija četvrti gol za Slaven Belupo.

67. minuta: GOOL!!! Alen Maras zatresao je mrežu za 3-0. Sam je sve napravio i prošao trojicu igrača Croatije i zabio za 3-0.

58. minuta: Pokrajčić u čistoj prilici za goste, ali puca preko gola.

13. minuta: GOOL!!! Vratar Croatije ruši Delića i sudac pokazuje na bojelu točku. Mateas Delić zabija iz 11-erca za 2-0 domaćina.

2. minuta: GOOL!!! Goran Mujanović zabio za vodstvo domaćina protiv slabašne Croatije iz Sesveta. Nakon ubačaja Šafarića Mujanović trese mrežu Banovića za 1-0.

Počeo je susret u Koprivnici.

KOPRIVNICA Gradski stadion. Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek).

SLAVEN BELUPO: Pelin - Poldrugač, Kokalović, Rogulj, Maras - Nynkeu, Šafarić - Mujanović, Gregurina, Delić - Poredski. Trener: Zlatko Dalić.

CROATIA SESVETE: Banović - Šušak, Mus, Vasiljević, Bljaić - Lončar, Agić - Guja, Zubak, Bošnjak - Pejić. Trener: Goran Jerković.

VARTEKS - ŠIBENIK 5-1 (Mumlek 26-pen, 77, Smrekar 27, Šimek 31, Glavica 50/ Zec 20)

77. minuta: GOOL!!! Miljenko Mumlek zabio je dvoj drugi gol na utakmici i peti za Varteks danas u Varaždinu. Kapetan Varteksa na najbolji je način pokazao kako se bori za svoj klub.

64. minuta: Drugi žuti zaradio je Dino Škvorc.

50. minuta: GOOL!!! Dejan Glavica zabija za 4-1. Nakon kornera velika gužva u kaznenom prostoru i lopta dolazi do Glavice koji fintira i vara obranu Šibenčana i matira Blaževića za visokih 4-1.

31. minuta: GOOL!!! Karlo Šimek matirao je Blaževića za 3-1 Varteksa. Domaćin je krenuo u kontru i Mumlek je pronašao Šimeka koji lako matira vratara Šibenika.

27. minuta: GOOL!!! Smrekar u prvoj sljedećoj akciji zabija za preokret Varaždinaca i Varteks vodi 2-1.

26. minuta: GOOL!!! Jedanaesterac za domaćina. Mumlek šalje Blaževića u krivu stranu i izjednačili su na 1-1.

20. minuta: GOOL!!! Ermin Zec kažnjava slabiju igru domaćina i Šibenik vodi 0-1. To je njegov 9 pogodak u HNL-u ove sezone.

1. minuta: Mumlek je natjerao golmana Blaževića na zagrijavanje.

Počeo je susret u Varaždinu.

VARAŽDIN Stadion Varteksa. Sudac: Damir Batinić (Osijek).

VARTEKS: Dreven - D. Škvorc, Sušac, Punčec - Tkalčić, Brezovec, Balajić, Kvesić - - Mumlek - Smrekar, Golubar. Trener: Samir Toplak.

ŠIBENIK: Blažević - Spahija, Gusić, Budiša, Elez - Bulat, Ademi, Bloudek, Alispahić - - Zec, Božić. Trener: Branko Karačić.

CIBALIA - ISTRA 0-0

Apsolutno ništa zanimljivo nije bilo na utakmici u Vinkovcima.

Počeo je susret u Vinkovcima.

VINKOVCI Stadion HNK Cibalia. Sudac: Jurica Mihalj (Velika Mlaka).

CIBALIA: Antolović - Lučić, Leutar, Parmaković - Radotić, Jurić, Milardović, Grgić, Bagarić - Malčić, Kresinger. Trener: Stanko Mršić.

ISTRA: Lisjak -– Marković, Pauletić, Stranatić, Kacić - Švrljuga, Chago, Anđelković, Alimi, Traore - Roce. Trener: Zoran Vulić.

ZADAR - OSIJEK 2-1 (Santini 13-pen, Terkeš 65/ Nikšić 80)

80. minuta: GOOL!!! Vedran Nikšić smanjuje na 2-1 za Zadar.

65. minuta: GOOL!!! Želimir Terkeš zabio je za 2-0 domaćina.

13. minuta: GOOL!!! Vida radi prekršaj u kaznenom prostoru i Zadar ima 11-erac. Ivan Santini zabija za 1-0 domaćina.

Počeo je susret u Stanovima. Utakmica je počela minutom šutnje za Hrvoja Ćustića i polaganjem vijenca za tragično preminulog igrača Zadra. Tornado je napravio sjajnu koreografiju u čast poginulog igrača Zadra.

ZADAR Stadion Stanovi. Sudac: Marin Mlinar (Zagreb).

ZADAR: Ježina - Puljić, Skočibušić, Glumac - Bilaver, Banović, Surać, Jerbić, Čuljak - Terkeš, Santini. Trener: Dalibor Zebić.

OSIJEK: Kardum - Vida, Gavrić, Pranjić, Stojkić - Kurtović, Šorša, Jugović - Miličević, Barišić, Nikšić. Trener: Tomislav Steinbrückner.

01. srpanj 2024 20:04