21. KOLO HNL-a

UŽIVO: Slaven Belupo - Dinamo 0-1!

Na tablici i dalje vodi Dinamo sa 46 bodova, a slijede Cibalija sa 40, Karlovac sa 37, Šibenik sa 36 te Hajduk sa 35...
 Drago Sopta / Cropix

ZAGREB - Danas u 15 sati igra se 21. kolo Prve HNL. Svoje utakmice odigrali su u petak Zagreb i Istra koji su u Kranjčevićevoj podijelili bodove (1-1), te Karlovac koji je u Zaprešiću pobijedio 1-0 Inter i tako zasjeo na treće mjesto ljestvice.

Osim derbija kola koji se igra u Koprivnici u 20.15 sati gdje Slaven Belupo dočekuje Dinamo, u 15 sati igraju se preostali susreti: Osijek dočekuje Croatiju Sesvete, Međimurje dolazi u Stanove i traži bodove, Rijeka i Šibenik borit će se na Kantridi, Varteks ugošćuje Cibaliju, dok je poslastica popodnevnog termina susret Lokomotive i Hajduka.

Lokomotiva će pokušati iznenaditi Splićane i doći do vrijednih bodova za Zagrebačku momčad.

Dinamo odlazi u Koprivnicu vratiti samopouzdanje poljuljano nakon remija sa Zadrom te traže pobjedu kako bi lakše dočekali susret protiv Hajduka u Kupu.

Sve susrete pratite uživo na portalu Jutarnji.hr.

21. kolo HNL-a (15h)

SLAVEN BELUPO - DINAMO 0-1 (Slepička 10)

KRAJ UTAKMICE

90. minuta: Tomečak u posljednjim sekundama prijeti, ali Pelin brani i ostaje 1-0 za Dinamo koji je zaradio novih 3 bodova!

83. minuta: Sammir iz slobodnjaka sa lijeve strane nabacuje visoku loptu u peterac, ali vjetar skreće loptu i umalo je prevarila vratara. Ostaje 1-0 za Dinamo.

78. minuta: Barbarić ponovno spašava Dinamo.

61. minuta: Milan Badelj prolazi kroz obranu Koprivničana, ali vratar skida čisti zicer.

59. minuta: Nova prilika za Dinamo, ali ostaje 1-0 za vodeću momčad HNL-a.

55. minuta: Ibanez pokušava iz daljine iznenaditi Pelina, ali lopta odlazi pored gola.

48. minuta: Visoka lopta dolazi točno na nogu Mandžukića koji lagano puca pored gola. Težak promašaj napadača Dinama.

46. minuta: Počeo je drugio dio.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minuta: Odmah nakon što su testirali Butinu, igrači Slaven Belupa pokušavaju doći do izjednačenja, ali vratar vodeće momčadi HNL-a još jednom skida loptu u prekrasnoj paradi.

40. minuta: Gregurina puca po golu Butine, koji skida jak udarac igrača Slavena.

36. minuta: Mandžukić se našao u prilici, ali obrana brzo reagira i spašava gol Belupa.

16. minuta: Dinamo igra opuštenije otkako je dao gol.

10. minuta: GOOL!!! Duga lopta sjeda točno na glavu Mandžukića koji dodaje do Slepičke koji iz voleja puca snažno po golu. Lopta odsjeda na stativi i ulazi u gol Slaven Belupa.

8. minuta: mandžukić puca visoko iznad gola Tomislava Pelina.

1. minuta: Počeo je susret u Koprivnici.

LOKOMOTIVA – HAJDUK 2-1 (Rubil-ag 8, Bule 45-pen/ Vukušić 16)

90.+1 minuta: Andrić je igrao rukom, ali Svilokos ne daje crveni karton. Lokomotiva ima priliku za povećanje vodstva.

90. minuta: Još 4 minute sudačke nadoknade će se igrati u Maksimiru. Hajduk promašuje još jednu sjajnu priliku preko Ahmada Sharbinija.

88. minuta: Tomasov nije zahvatio loptu Anasa Sharbinija pred sam kraj susreta i ostaje 2-1 za Lokomotivu.

85. minuta: Hajduk pokušava doći do izjednačenja, ali Lokosi se odlično brane i drže vodstvo od 2-1.

81. minuta: Cernat testira Kelavu iz slobodnjaka, ali lopta odlazi preko gola.

70. minuta: Bomba Srđana Andrića, ali lopta prolazi pored gola Kelave.

66. minuta: Kelava uz okvir gola opet sretno drži svoju momčad u vodstvu.

63. minuta: Cernat ulazi umjesto Vukušića i Poklepović pokušava pojačati igru prema naprijed i tjera svoje igrače po izjednačujući gol.

48. minuta: Hadjuk odmah prijeti s lijeve strane. Strinić probija stranu i pokušava se opravdati sa skriveni jedanaesterac, ali ništa od toga. Tomasov puca u vanjski dio mreže.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minuta: GOOL!!! Ivan Strnić je srušio Havojića na 11-erac. Nino Bule svladao je Subašića za 2-1 i vodstvo domaćina.

32. minuta: Nino Bule prijeti Subašiću, ali rezultat ostaje 1-1.

21. minuta: Ivan Kelava opet spašava Lokose. Ibričić nije uspio prevariti vratara Lokomotive. Hajduk je preuzeo sve konce igre.

18. minuta: Kelava spašava Lokomotivu kada je Tomasov prijetio domaćinu.

16. minuta: GOOL!!! Ante Vukušić izjednačava na 1-1. Nevjerojatno vodstvo domaćina je ipak vraćeno na nulu. Marin Tomasov je prošao po lijevoj strani i dodao do Vukušića koji nije imao problema zatresti mrežu Kelave.

13. minuta: Anas Sharbini je pokušao uzvratiti Lokomotivi, ali lopta prolazi pored gola.

8. minuta: GOOL!!! Lokomotiva je povela protiv Hajduka! Goran Rubil je zabio autogol. Tomislav Havojić je prošao u kazneni prostor, a Rubil je pokušao izbiti loptu i prevario je Subašića!

4. minuta: Havojić prijeti gostima, ali lopta prolazi pored gola.

1. minuta: Počeo je susret. Dosta je hladno i vjetrovito u Maksimiru pred 500 gledatelja.

ZAGREB stadion Maksimir. Sudi: Vlado Svilokos (Sisak)

LOKOMOTIVA: Kelava - Herceg, Bagarić, Puljić, Mesarić - Peko, Sopić, Poljak, Martinac - Havojić, Bule. Trener: Roy Ferenčina.

HAJDUK: Subašić - Rubil, Maloča, J. Buljat, Strinić - Andrić, Skoko - Tomasov, Ibrišić, An. Sharbini - Vukušić. Trener: Stanko Poklepović.

RIJEKA – ŠIBENIK 0-1 (Alispahić 45)

50. minuta: Đalović prolazi kroz obranu gostiju i puca preko gola.

45. minuta: GOOL!!! Alispahić dovodi Šibenik u vodstvo. Alispahić iz slobodnjaka sa 19 metara pogađa vratnicu i od vratnice u Radmana u gol. Prekrasan pogodak za goste.

4. minuta: Gosti prijete domaćinu.

RIJEKA stadion Kantrida. Sudi: Damir Batinić (Osijek)

RIJEKA: Radman - Lazarevski, Ljubović, Čagalj, Yourassowsky - Kreilach, Pamić - Stepčić, Fernandez, Križman - Đalović. Trener: Nenad Gračan.

ŠIBENIK: Blažević - Jurčević, Vidić, Budiša, Elez - Bačelić-Grgić, Ademi, Husmani, Alispahić - Zec, Dajić. Trener: Branko Karačić.

VARTEKS – CIBALIA 1-1 (Mumlek 45-pen/ Grgić 44)

73. minuta: Bomba Golubara sa 25 metara i greda gostiju se trese. I dalje ostaje 1-1.

45. minuta: GOOOL!!! Samo minutu kasnije Mumlek realizira najstrožu kaznu za 1-1.

44. minuta: GOOL!!! Drevena je prevario Ivan Grgić za 1-0 gostiju.

21. minuta: Smrekar puca iz daljine, ali vratar odbija loptu, no Glavica ne pogađa praznu mrežu.

15. minuta: Malčić puca iz slobodnjaka na gol Varteksa, ali lopta je dodirnula prećku. Ostaje 0-0.

Varaždinci su dočekali svoje navijače sa majicama ' Nedamo Varteks'.

VATREKS: Dreven - Tkalčić, D. Škvorc, Punčec, Kvesić - Brezovec, Balajić - Golubar, Hojski, Mumlek - Smrekar. Trener: Samir Toplak.

CIBALIA: Antolović - Tomić, Leutar, Parmaković, Lukačević - Grgić, Radotić, Mazalović - Malčić, Pavličić - Kresinger. Trener: Stanko Mršić.

ZADAR – MEĐIMURJE 2-0 (Terkeš 6, Santini 36-pen)

54. minuta: Terkeš je poput slalomaša prošao kroz igrače Međimurja, ali se na kraju spetljao i ostaje 2-0.

36. minuta: GOOL!!! Ivan Santini šalje Vuljanka u krivu stranu i realizirao je najstrožu kaznu za 2-0 vodstvo domaćina!

21. minuta: Banović ne uspijeva doći do lopte i zatresti mrežu gostiju te ostaje 1-0 za Zadrane.

6. minuta: GOOL!!! Terkeš je na ubacivanje Bratkovića zabio za vodstvo domaćina.

ZADAR stadion Stanovi. Sudi: Ivan Bebek (Rijeka)

ZADAR: Ježina - Puljić, Milin, Glumac - Bilaver, Banović, Jerbić, Surać, Čuljak - – Terkeš, Santini. Trener: Dalibor Zebić.

MEĐIMURJE: Vuljanko - Amauri, Bratković, Valentić - Plantić, Aganović, Darmopil, Melnjak - Eliomar - Vuka, Golubović. Trener: Srećko Bogdan.

OSIJEK – CROATIA SESVETE 0-0

24. minuta: Osijek i Croatia bore se na sredini terena.

OSIJEK stadion Gradski vrt. Sudi: Ivo Krečak (Šibenik)

OSIJEK: Kardum - Ibriks, Vida, Gavrić, Stojkić - Kurtović - Šorša, Jugović, Vidaković - Hrnčević, Nikšić. Trener: Tomislav Steinbrückner.

CROATIA: Banović - Šušak, Mus, Vasiljević, Bljaić - Guja, Lončar, Bošnjak - Zubak, Pokrajčić - Pejić . Trener: Goran Jerković.