KAO NEKAD

Trećeligaš Leeds svladao Manchester United!

Leeds United manager Simon Grayson (4R) congratulates goalscorer, English forward Jermaine Beckford, after beating Manchester United 0-1 in their English FA Cup football match at Old Trafford in Manchester, north-west England, on January 3, 2010. AFP PHOTO/PAUL ELLIS - FOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.

Veliko razočaranje priredili su nogometaši Manchester Uniteda svojim navijačima ispadanjem iz FA Cupa. U 3. kolu natjecanja s 1-0 ih je svladala momčad Leedsa.

Leeds je u ovom trenutku vodeća momčad engleske treće nogometne lige, a da vrijede više od toga dokazali su u nedjelju na punom Old Traffordu svladavši aktualnog prvaka Premiershipa pogotkom Jermainea Beckforda iz 19. minute.

Postigao je napadač Leedsa gol s pet metara udaljenosti od Manchesterova vratara Tomasza Kuszczaka.

Inače, Sir Alex Ferguson nije štedio svoje nogometaše na ovoj utakmicu, pa su tako na travnjaku bili Wayne Rooney, Dimitar Berbatov, Ryan Giggs, Gary Neville, Wes Brown, Michael Owen, svi ipak nedovoljno precizni u kanonadi na suparnički gol u posljednjim minutama utakmice...

Leeds slavi pobjedu protiv najvećeg rivala

- Odajem priznanje igračima. Bili su izvanredni - izjavio je nakon utakmice trener gostiju Simon Grayson.

- Bit će slavlja u Leedsu. Uživat ćemo jednu noć, a onda se početi pripremati za dvoboj protiv Wycombea sljedećeg vikenda.

Posebno je Grayson pohvalio vještinu svog napadača Jarmainea Beckforda, strijelca jedinog gola na utakmici u 19. minuti.

Još dugo nakon utakmice unutar Old Trafforda slavilo je 9000 Leedsovih navijača.