HRVATSKI KUP

TIJEK SUSRETA: Dinamo - Vinogradar 4-1, Hajduk - Moslavina 5-1

Na redu je Hajduk. Modri su se lako obračunali s neugodnim drugoligašem, a Pomorac s Rudarom još lakše.
 Vladimir Dugandžić / Cropix

ZAGREB - Natjecanje hrvatskog Kupa stiglo je do osmine finala. Nakon što je jučer odigrano pet utakmica u kojim su prolaz osigurali Varteks, Šibenik, Slaven Belupo, Zagreb i Osijek, danas će po četvrtfinale istrčati nogometaši naša dva najveća kluba, Dinama i Hajduka.

'Modri' će prolaz među osam najboljih tražiti u Mladini (u ulozi domaćina) protiv drugoligaša Vinogradara, a u mjestu nedaleko Jastrebarskog očekuje se velika fešta za pun stadion koji prima 2500 gledatelja.

S druge strane, Hajduk će na svom Poljudu od 17 sati ugostiti Moslavinu. Za obje momčadi će današnji dvoboji poslužiti kao prilika za prekid serije negativnih rezultata i dobra priprema za subotnji derbi koji će se odigrati na Poljudu.

U trećem susretu dana Pomorac ugošćuje Rudar.

Tekstualni prijenos utakmica možete pratiti na portalu Jutarnji.hr.

TIJEK SUSRETA:

Hajduk - Moslavina 5-1 (Čop 19', 63', 78' Tičinović 38', Jertec 71'/Iveković 35')

Kraj susreta.

78. min: GOL! Duje Čop je zabio treći pogodak!

71. min: GOL! Priča je gotova za Moslavinu, Jertec je zabio za 4-1 u užasnoj atmosferi.

65. min: Torcida je napustila sjever.

63. min: GOL! Ponovno zabija Duje Čop, ovaj put na asistenciju Jerteca.

55. min: Torcida je prekinula utakmicu bakljadom.

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

38. min: GOL! Ubrzo je Hajduk uzvratio i vratio vodstvo preko Tičinovića.

35. min: GOL! Moslavina je izjednačila, a strijelac je Iveković!

30. min: Rijetki bi voljeli biti u koži igrača Hajduka. Torcida je pogodak popratila zvižducima, baš kao i svaki pokušaj udarca prema golu Moslavine.

19. min: GOL! Duje Čop je zabio za vodstvo Hajduka!

10. min: Hajduk je zaprijetio ozbiljno dva puta udarcima iz daljine, preko Jerteca i Cernata, ali gostujući vratar je oba puta pobijedio.

Susret je počeo.

Hajduk u susret kreće bez mnogo prvotimaca što znači da Reja koristi utakmicu za eksperimentiranje. Navijači su pak minutom šutnje odali počast braniteljima poginulima u Domovinskom ratu.

Dinamo - Vinogradar 4-1 (Slepička 16', 29', Kramarić 90', 90'/Lovreković 90')

90. min + 3: GOL! Kramarić je pokazao svu raskoš svog talenta!

90. min + 2: GOL! Brzo su modri vratili rezultat na dva razlike i to preko najvećeg talenta - Kramarića.

90. min: GOL! Vinogradar je uspio na samom kraju smanjiti rezultat.

29. min: GOL! Ponovno je zabio Slepička, očito se želi dokazati treneru!

16. min: GOL! Brzo je hrvatski prvak probio obranu "domaćina", a strijelac je "otpisani" Slepička, na asistenciju ''otpisanog'' Glavine!

10. min: Vinogradar je imao nekoliko prilika iz kornera, ali ništa konkretno.

Pomorac - Rudar 9-0

89. min: GOL! Hoće li Pomorac uspjeti stići i do desetog pogotka saznat ćemo za koju minutu.

85. min: GOL! Rudar je izdržao duže no cijelu utakmicu bez primljena pogotka. Čak 21 minutu!

64. min: GOL! Rezultat koji nije već jako dugo viđen!

57. min: GOL! Razlika u nekoliko klasa je i više nego vidljiva.

37. min: GOL! Petarda je pala nakon manje od 40 minuta!

35. min: GOL! Tko zna koliko će ovdje još pogodaka biti!

29. min: GOL! Pomorac se već polako poigrava s gostima iz Labina.

18. min: GOL! Počela je golijada jer led je probijen.

16. min: GOL! Kostrenjani su pokazali susjedima tko je gazda na njihovim prostorima.

02. srpanj 2024 07:20