EUROPSKI SAN TRAJE

TIJEK SUSRETA: Dinamo iz Bruxellesa s tri boda i nadom u proljeće

Ajax sada mora biti najveći saveznik Dinama i pobijediti Anderlechta, kao i Dinamo Temišvara
 Ronald Goršić / Cropix

ZAGREB - Nogometaši Dinama i navijači Dinama proći će kroz pravi europski test u Bruxellesu, nakon kojeg će se znati gdje točno pripadaju. Dok nogometaši ne ovise sami o sebi, pa čak i u slučaju pobjede, navijači ovise i moraju biti itekako mirno da se rigorozne kazne Uefe ne bi srušile na leđa njihova voljenog kluba.

No, navijači su druga priča, reflektori će biti upereni u igrače u zlatnim dresovima, njihova trenera, ali i struke. Anderlecht u Zagrebu nije pokazao mnogo, ali to je bilo dovoljno da se razmontira pasivni i sterilni Dinamo, koji kad igra na rezultat odigra za zaborav. Tako je bilo protiv RB Salzburga u Zagrebu, Heartsa u Edinburghu i Ajaxa u Amsterdamu, a dok su modri igrali otvoreno i hrabro rezultati su bili itekako poticajni.

Sad bi uistinu morali pritisnuti jer Belgijancima je dovoljan bod i teško da će riskirati, a svi poznavatelji tog kluba tvrde kako im je obrana najslabiji dio momčadi te da im je napad prilično neefikasan. Dakle, modri imaju velike šanse, samo moraju to potvrditi na terenu, a kako su svi igrači 'nabrijani' barem u najavama susreta moglo bi se očekivati nešto pozitivno od zagrebačkog kluba, nakon dosta vremena.

Tijek susreta možete uživo pratiti ovdje na portalu Jutarnji.hr.

Europska liga, 5. kolo:

Tijek susreta:

Anderlecht - Dinamo 0-1 (Slepička 57')

Kraj susreta.

90. min +2: Niti minutu nakon nevjerojatna Vrdoljakova promašaja i Badelj je pogodio u vratara.

90. min +2: Vrdoljak je promašio gol, vjerovali ili ne, s otprilike jednog metra.

90. min +1: Van Damme dobiva žuti karton zbog prosvjeda sucu. Usput ulazi Chago, a izlazi Tomečak.

90. min: Dinamo se u potpunosti povukao i vreba priliku iz kontri. U jednom pokušaju da otme loptu Mandžukić je dobio žuti karton.

82. min: Sammira mijenja Krunoslav Jurčić Barbarićem i to je očiti znak da se Dinamo povlači.

80. min: Mandžukić je iznudio prekršaj i žuti karton, ali nakon ubačaja Sammira Tomečak je promašio loptu, a Anderlecht krenuo u kontru, koju sprečava Badelj i dobiva žuti karton.

76. min: Etto je izbacio loptu s gol linije!

67. min: Slepička izlazi iz igre, a mijenja ga Pap.

Suarezu je vratar ponovno obranio jedanaesterac, ali Rumunji su ostali bez još jednog igrača!

57. min: GOL! Tomečak je lijevom nogom ubacio, a Slepička je rutinski poentirao!

52. min: Lukaku ponovno prijeti, ali Butina brani!

Suarezu je vratar Temišvara obranio jedanaesterac, ali Rumunjima to ne znači mnogo, ostali su s igračem manje.

47. min: Počeo je drugi dio kako je završio i prvi, prijetnjama Anderlechta.

Ajax je poveo već u prvoj minuti nastavka protiv Temišvara, zabio je Pantelić.

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

42. min: Kakva sjajna asistencija Slepičke, izigrao je cijelu obranu Anderlechta, ali Mandžukić je pucao iz teške pozicije pored gola.

41. min: Ibanez je također zaradio žuti karton, drugi u momčadi Dinama.

37. min: Lukake je ovoga puta izbio pred Butinu, ali vratar Dinama je opet bio uspješniji.

33. min: Gillet se 'prošetao' kroz Dinamovu obranu, ali Butina brani udarac i najveću priliku na utakmici!

30. min: Etto je ostao nepomićmo ležati nakon jednog zračnog dvoboja, ali sve će biti u redu.

22. min: Ibanez je dugom loptom pronašao Mandžukića, koji je štopao prsima, ali izabrao je pucati iako je mogao dodati Slepički. Izborio je korner na kraju.

17. min: Tomečak je uvjerljivo najraspoloženiji igrač u zagrebačkoj momčadi. Njegov udarac s ruba kaznenog prostora odbijen je u korner.

15. min: Tomečak je povukao kontru, a Deschacht ga je zaustavio prekršajem i zaradio žuti karton.

10. min: Anderlecht se oslobodio, a da je stvar ozbiljna potvrđuje to što se Jurčić ustao i počeo sa svojim standardnim dovikivanjima.

Ajax je izjednačio već nakon šest minuta preko Suareza!

8. min: Sammir je nepotrebno napravio prekršaj i dobio žuti karton.

5. min: Dinamo vrši određeni pritisak, ali još je prerano za donošenje ikakvih sudova.

Temišvar je poveo protiv Ajaxa već u 2. minuti, a strijelac je bio Goga!