FESTIVAL GOLOVA

TIJEK SUSRETA: Arsenal - Porto 5-0, Fiorentina - Bayern 3-2

ZAGREB - Slijede dva tjedna uzvratnih utakmica Lige prvaka. U utorak bi se dva bivša europska prvaka mogla oprostiti od daljnjeg natjecanja, no dok je Bayern favorit protiv Fiorentine čak i u Firenci, Porto nije protiv Arsenala na Emiratesu.

Navijači Fiorentine nabrijani su na Bayern zbog sudačkih nepravdi iz prvog ogleda, nevjerojatno priznatog pogotka Klosea iz dvometarskog zaleđa na asistenciju Olića. Prema najavama njemačkih novinara, Van Gaal u Firenci namjerava ostaviti naše Olića i Pranjića na klupi, ali ako se sjeti povratka iz kliničke smrti u prosincu u Torinu, nizozemski stručnjak će se umjesto mladog Nijemca Müllera ipak odlučiti za Olu u špici.

Arsenal se nakon nesretnog poraza na Dragaou, kojem su kumovali pričuvni mu vratar Fabianski i sudac Hanson, u engleskoj ligi osladio trima pobjedama protiv slabijih suparnika i primaknuo na samo dva boda zaostatka za vodećim Manchester Unitedom, no nema spokoja za Wengera, kojem se za vikend ozlijedio kapetan Fabregas (stražnja loža). Naš Eduardo je protiv Burnleyja u subotu ušao s klupe, vjerojatno će biti joker i večeras.

Porto se već oprostio od naslova portugalskog prvaka, domaćim remijem s Olhanenseom zaostatak za vodećom Benficom povećao mu se na 11 bodova, ne može se baš svake godine skupo prodavati najbolje igrače i osvajati domaće trofeje.

TIJEK SUSRETA:

Arsenal - Porto 5-0 (Bendtner 10., 25., Nasri 63., Eboue 66., 90.) (prvi susret 1-2)

KRAJ UTAKMICE!

GOOOL! Hat-trick Bendtnera! Danac je bio precizan iz jedanaesterca.

GOOOL! U samo dvije minute Arsenal je udvostručio svoje vodstvo. Prvo je Nasri fenomenalnom akcijom u kojoj je prošao cijelu obranu Porta i pogodio za 3-0. Samo stotinjak sekundi kasnije Eboue nakon odlične asistencije Aršavina otklanja sve dvojbe oko putnika u četvrtfinale.

Nasri spašava Arsenal! Nakon udarca glavom, omaleni Francuz na crtu zaustavlja loptu koju kupi Almunia.

Aršavin je opet bio blizu pogotka, ali udarac s ruba kaznenog prostora brani odlični Helton.

Porto je bio blizu pogotka. Falcao je odlično pucao, no Almunia uz male poteškoće brani.

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog poluvremena.

Nasri je u zadnjim trenucima prvog dijela opalio s 20 metara, no Heltom krajnjim naporom odbija u korner.

U 43. minuti stativa je spasila Porto. Song je bio najviši nakon kornera, ali lopta pogađa vratnicu gostujućeg gola.

Nasri je povratnom loptom pronašao Aršavina koji iz izgledne prilike gađa preko grede.

GOOOL! Arsenal je povećao vodstvo. Većinu posla za novi pogodak obavio je Aršavin koji je prošao trojicu Portugalaca i na pladnju servirao Bendtnera, a napadač 'topnika' nije imao težak posao.

Diaby je zaprijetio nakon kornera, no lopta odlazi preko gola.

Helton se ozljedi u prošloj akciji pa se Brazilcu ukazuje liječnička pomoć.

GOOOL! Arsenal vodi 1-0! Helton je istrčao na loptu koja se odbila do Bendtnera, a Danac bez problema ubacuje u praznu mrežu. Igrala se 10. minuta susreta.

Prvu prijetnju Arsenal je kreirao u 8. minuti. Sagna je ubacio s desne strane na drugu vratnicu, međutim, usamljeni Aršavin glavom pogađa vratara Porta Heltona.

Arsenal od 1978. godine nije prošao u europskim kupovima nakon što je izgubio prvu utakmicu.

Eduardo će svoju priliku čekati na klupi.

Počela je utakmica.

Fiorentina - Bayern 3-2 (Vargas 27., Jovetić 54., 64.; Van Bommel 60., Robben 65.) (prvi susret 1-2)

GOOOL! Robben samo minutu kasnije smanjuje rezultat na 3-2 i ovakvim omjerom Bayern ide dalje.

GOOOL! Jovetić vraća prednost Fiorentini.

GOOOL! Van Bommel pogađa za povratak Bayerna u igru! Ovim rezultatom utakmica u Firenci će u produžetke.

GOOOL! Fiorentina od 54. minute vodi 2-0! Gilardino je sjajno ostavio loptu za Jovetića koji pogađa desni kut Bayernova gola.

Odličnu priliku za Viole promašio je Gilardino koji je iz blizine pucao ravno u Butta.

Završilo je prvo poluvrijeme!

GOOOL! Fiorentina vodi 1-0! Butt je loše reagirao nakon udarca domaćih, a odbijenu loptu Vargas posprema u mrežu.

Bayern u prvih 15 minuta vrlo dobro zatvara sve pokušaje domaćina.

Hrvatski dvojac Olić - Pranjić nalazi se na klupi za pričuve.

19. rujan 2024 04:26