LE CHAMPIONNAT

Subašić spašavao Monaco protiv Nantesa, kiks St. Etiennea

Nogometaši Monaca na svome su stadionu Louis II pobijedili su Nantes s 3-1 u posljednjoj utakmici 32. kola francuskog prvenstva...

Poslije dva kola bez pobjede, klub iz Kneževine je došao do slavlja, ali njegov zaostatak za vodećim PSG-om je i dalje ogromnih 13 bodova. Budući da je do kraja tek šest kola, samo je pitanje trenutka kad će Parižani potvrditi obranu naslova.

Kolumbijski krilni napadač James Rodriguez bio je ključna figura Monaca u nedjeljnom dvoboju. Najprije je zabio za vodstvo u 18. minuti, potom je u 72. minuti asistirao Andrei Raggiju za 2-0, a nakon toga bio precizan i s bijele točke. Poraz Nantesa je ublažio Alejandro Bedoya. Hrvatski vratar Danijel Subašić odradio je cijelu utakmicu na golu domaćih.

St. Etienne je napravio korak unatrag u borbi za treće mjesto i kvalifikacije Lige prvaka. Pred svojim je navijačima odigrao samo 1-1 protiv Nice, a do boda je došao u sudačkoj nadoknadi pogotkom Max-Alaina Gradela iz penala. St. Etienne sada za trećeplasiranim Lilleom zaostaje pet bodova.