SERIE A

Robinho i Zlatan donijeli Milanu bodove u Napulju

AP

U talijanskoj nogometnoj Seriji A je kompletirano 8. kolo, a u posljednjoj utakmici odigranoj u ponedjeljak Milan je na gostovanju u Napulju pobijedio domaćina s 2-1.

Ozljeda Antoninija iz Milana u 12. minuti na kraju se ispostavila kao prilično ključna za razvoj ove utakmice. Naime, tada ga je na terenu zamijenio Massimo Oddo, a on je bio asistent prilikom oba pogotka Milana.

U 22. minuti je izveo dupli pas s Robinhom, a Brazilac je preciznim udarcem s petnaestak metara postigao svoj drugi prvenstveni pogodak za Milan. U 72. minuti je, pak, Oddo probio lijevu stranu, a zavrnutu loptu je dočekao Zlatan Ibrahimović i glavom je iz blizine pospremio u mrežu. To je Šveđaninu bio treći pogodak u Seriji A.

Dominaciju Milana je uvjetovao i crveni karton (dva žuta) Pazienze. Prvog je dobio u 38. zbog grube igre, a sedam minuta kasnije zbog igranja rukom na sredini travnjaka.

Unatoč tome, Napoli se nije povukao već je hrabro napadao i stvorio mnogo prigoda pred odličnim Abbiatijem. No, na njihovu žalost samo je jednu šansu u pogodak pretvorio Lavezzi u 78. minuti, tada za počasnih i konačnih 1-2.