SAMO BOD

Revija golova i promašaja na Kantridi...

Kantrida je ispila još jednu čašu pelina. Rijeka je s Varteksom odigrala neriješeno (3-3), i izgubila dva boda
Rijeka, 051209.Stadion Kantrida, Prva HNL, 17. kolo seniori, nogometna utakmica Rijeka - Varteks.Na slici: navijaci Rijeke Armada s transparentom.Foto: Tea Cimas / Cropix
 Tea Cimas / CROPIX

RIJEKA - Riječani su dvaput prolili vodstvo. Ni tri gola nisu bila dovoljna za pobjedu. Varaždinci su mudrom igrom u nastavku otišli kući pjevajući. Na obje strane festival golova, ali i - grešaka.

Radomir Đalović razoružao je dežurne kritičare koji su uvjerenja da ga nije trebalo vraćati iz Rumunjske. U 15 minuta dvaput je pogodio mrežu “krojača”. Ali je nakon toga promašio dvije prigode koje je bilo lakše realizirati.

Mumlek je loptački umjetnik, jedan potez kista i slika za okvir. Iz slobodnog udarca vratio je stvari na početak (2-2), poslije 38 minuta igre. Varaždinci nisu izdržali do odmora. Dobili su i treći gol, Križman glavom poslije centaršuta Fernandeza (drugog za gol, a jedan je djelo Turkalja). Zanimljivo, sve tri gol lopte došle su s desne strane, tamo gdje su ordinirali Varaždinci Conjar i Brezovec. I stoperi ( D. Škvorc i Punčec), bili su u drugom filmu...

Pet golova za jedno poluvrijeme. Zabavno, kao i sudac Fran Jović. Gračan mu (s pravom!), zamjera zvižduke koji su prethodili pogocima. Kornera nije bilo, a prekršaj Štroka je diskutabilan. Kriterij i procjene - sumnjive.

Armada je počastila igrače i upravu još u prvom poluvremenu kao da je znala rasplet: Sveti Nikola pomozi našem brodu jer ne zna kud plovi. Vjernost klubu, šiba igračima i upravi.

Besek je u nastavku mijenjao igrače i sustav, Mumlek je zaigrao iza dva napadača ( Smrekar, Jolić). Varaždinci su dobili kockarsku utakmicu. Mumlek je zabio iz slobodnog udarca i asistirao. Tko zna - zna! Varteks zasluženo odnosi bod. Bilo je više reda u njihovim redovima. Riječani - poput priče o kravi mlijeku. Imaju za čim žaliti. Za propuštenim prigodama, a u sudačkom vremena Landeka je pogodio drvo.

Rijeka- Varteks 3-3 (3-2)

Sudac: Fran Jović (Zagreb) 5. Pomoćnici: Čavlina (Zagreb), Faletar (Bjelovar). Strijelci: 1-0 Đalović (10), 2-0 Đalović (15), 2-1 Punčec (22), 2-2 Mumlek (38), 3-2 Križman (43), 3-3 D. Škvor (83). Žuti kartoni: Štrok, Budicin, Turkalj, Fernandez (Rijeka), Smrekar, Conjar (Varteks). Igrač utakmice: Miljenko Mumlek (Varteks). Stadion Kantrida. Gledatelja 1.000.

RIJEKA: Mance 5, Turkalj 5,5 (od 72. Ljubović -), Čagalj 6, Čejvanović 5,5, Budicin 5,5, Pamić 6, Landeka 6,5, Križman 6,5, Štrok 5,5 (od 69. Kreilach -), Fernandez 6,5, Đalović 6,5.

VARTEKS: Dreven 5, Tkalčić 5,5, D.Škvorc 6, Punčec 5,5, Conjar 5,5, Golubar 6,5, Jagačić 6 (od 58. Jolić 6), Prahić 6,5, Brezovec 5,5 (od 75. Glavica -), Mumlek 7, Smrekar 6 (od 90. Vuk -).

01. srpanj 2024 07:08