NA VRHU UZ DINAMO

PREOKRET U GRADSKOM VRTU Osijek poveo pa stao, Lokomotiva uzela nova tri boda

Vlado Kos/CROPIX

U utakmici 2. kola Prve HNL Osijek je poražen od Lokomotive sa 1-2. Zanimljiv je bio pristup igri u početku utakmice Osijeka i Lokomotive. Osijek se odlučio na brižno i dugo čuvanje lopte, a Lokomotiva na čekanje prigode da je oduzme i krene u kontru. Sve se zato odvijalo na sredini igrališta, bez pomaka u napad ka kaznenom prostoru bilo koje momčadi. Bilo je to pravo carstvo opreznosti.

Ipak, u 33. minuti je Osijek došao u zasluženo vodstvo. Sve je sam učinio najmlađi Osijekov profesionalac Karlo Lulić. Od početka do kraja kada je zatresao mrežu i izazvao ovacije navijača s tribina.

Osijek je djelovao bolje, sigurnije, a čak je u 47. minuti iznova imao prigodu za povećanje vodstva, ali u njoj se nije najbolje snašao Dugandžić. Za propušteno stigla je kazna kada je Lokomotiva izjednačila u 55. minuti pogotkom Muse. Mogli su Osječani vratiti rezultatsku prednost, ali u 60. minuti je Picak izvrsno obranio udarac Lulića iz blizine. Više ni jedni ni drugi nisu ništa čekali. Igra se rasplamsala, postala potpuno otvorena i vrlo zanimljiva. Bijelo-plavi su pritisnuli. Lokomotiva odgovarala i definitivno ubacila igru u višu brzinu.

Došla je i do pogotka za pobjedu. Nesretnik, krivac za poraz ispao je Glavaš koji je u kaznenom prostoru oborio Pjacu, a s bijele točke Lokomotiva je golom Dinka Trebotića udarcem u donji desni kut došla do sva tri boda u utakmici u kojoj je opasno živjela i u kojoj je Osijek dao puno, a u najmanju ruku poraz nije zaslužio.