DINAMO - SLASK 1-2

Poraz od rezerva Slaska zabrinuo Jurčića

Završilo je 2-1 pobjedom Poljaka, a strijelci su bili Dudek u 26. minuti i Pietrasik u 40. Utješni pogodak za Dinamo djelo je Matea Kovačića u 50. minuti
 Nenad Dugi/CROPIX

Deset dana prije utakmice s Neftčijem, Dinamo je poražen od Slaska. Solidne momčadi, ali ništa više od toga. Da stvar bude gora, u prvom poluvremenu, kad je utakmica odlučena, protiv prve momčadi Dinama igrala je - druga momčad Slaska! Dakle, pričuve.

Dinamo je oba gola primio iz tragičnih grešaka obrambenih igrača. Prvo je Cufre iznosio loptu prema centru, izgubio je, a iz nastavka akcije Dudek je izbio sam pred Kelavu i loptu poslao u mrežu. Kod drugog gola Poljaka, Ibanez je neobjašnjivo u svom šesnaestercu želio driblati poljskog napadača, lopta mu je pobjegla, a ovaj ju je pospremio pored Kelave. Bile su to početničke greške koje se ne smiju događati.

- Primili smo golove iz kardinalnih grešaka. Moramo analizirati zašto su se dogodile. Isto kao i isključenje Tonela. To su visoki znakovi dekoncentracije - kazao je trener Jurčić

Isključenje je zaradio Tonel u 62. minuti. Dobio je drugi žuti karton, isto kao i suparnički igrač Diaz, pa su obojica skupa napustili travnjak. Diaz je grubo startao, a Tonel je aktivirao lakat! Došlo je do naguravanja između igrača, skočile su obje klupe, a trener Jurčić je dojurio do centra smirivajući igrače. Ipak, neće biti veće štete, jer sudac neće prijavljivati Tonela, pa će moći igrati protiv Neftčija. Procijenio je djelitelj pravde da se sve dogodilo u žaru borbe.

- Možda su moji igrači zasićeni s karantenom i svim ovim pripremama. Ali, oni su profesionalci. Najviše me zasmetalo što smo brzo odustali od svog stila igre. Volio bih da bez obzira ne greške i trenutačni rezultat držimo svoj stil igre.

Dinamo je u prvom poluvremenu zaista izgledao loše. Ništa Modrima nije uspjevalo. U drugoj dionici bilo je bolje, preokret je unio mladi Mateo Kovačić! Ne samo golom koji je postigao, već i činjenicom da je uspješno razigravao svoje suigrače.

Dinamo je igrao u sastavu: Kelava - Vrsaljko, Cufre, Tonel, Ibanez - Leko, Badelj, Alispahić, Sammir - Krstanović, Beqiraj;

Drugo poluvrijeme: Kelava - Vrsaljko, Tonel, Cufre , Ibáñez, Kovačić, Leko (73. Ademi), Chago, Sammir, Sylvestr, Krstanović

25. lipanj 2024 02:43