HRVATSKA KOLONIJA

Perišić i Mikulić strijelci za Brugge i Germinal

Club Bruges' Ivan Perisic celebrates after winning against Partizan Belgrade during their Europa League soccer match at the Jan Breydel stadium in Bruges October 22, 2009. REUTERS/Francois Lenoir (BELGIUM SPORT SOCCER)
 FRANCOIS LENOIR

Dvojica hrvatskih nogometaša bili su strijelci u dvoboju 30. kola belgijskog prvenstva, u kojem je Club Brugge u gostima pobijedio Germinal s 4-1.

Tomislav Mikulić postigao je u 42. minuti jedini gol za domaćina, kojim je Germinal izjednačio na 1-1. No, mladi hrvatski reprezentativac Ivan Perišić bio je strijelac za vodstvo gostiju od 2-1, a do kraja su nogometaši Club Bruggea postigli još dva.

Mikuliću je ovo bio prvi pogodak sezone u Jupiler ligi, a Perišiću šesti. Mikulić je u 56. minuti dobio žuti karton, a na terenu je proveo svih 90 minuta, baš kao i Perišić kod gostiju.

Vodeći Anderlecht bio je vrlo uvjerljiv na gostovanju kod Lokerena, te je proslavio pobjedu od 4-0. U domaćem sastavu je Ivan Leko odigrao cijelu utakmicu, Tomo Šokota ušao je u igru u 59. minuti,a Mario Carević nije konkurirao za sastav.

Anderlecht je zadržao prednost od 12 bodova pred Club Bruggeom na vrhu ljestvice. Anderlecht sada ima 69 bodova, a Club Brugge 57.