PORAZ SLAVENA

Osijek u Gradskom vrtu došao do prvih bodova

Emica Elvedji / Cropix

Dobro je prošao Slaven Belupo u osječkom Gradskom vrtu. Iako je izravni krivac za prvo od dva vodstva domaćina vratar gostiju Rodić on se pred kraj utakmice postavio kao bastion ispred napadača Osijeka i spriječio uvjerljiviji poraz svoje momčadi. Napokon su igrači prvoligaša s Drave došli do bodova. Tri kola je trajao njihov post. Bili su posljednji na tablici što ih je zasigurno i te kako opteretilo imperativom prije ovog susreta.

Malo je samo nedostajalo da Osijek već u početku utakmice snađe velika neugoda. Prvi napad Slavena Belupa donio je gostima i prvu prigodu. Veliku prigodu. Čanađija je pucao iskosa s lijeve strane s udaljenosti oko dvadesetak metara, a lopta je na svom putu okrznula Škorića i došla do Glavice, koji je bio sam pred vratarom Mikulićem. Pucao je iz prve, ali nije zatresao mrežu već je uzdrmao lijevu vratnicu od koje se lopta odbila izvan igrališta.

U 34. minuti Bebek ipak nije imao druge nego pokazati na bijelu točku u korist Osijeka. Vratar gostiju Rodić oborio je J. Barišića u izglednoj prigodi za pogodak, a najstrožu je kaznu izveo Vitaić, koji je smireno poslao loptu poluvisoko u desnu stranu vratara Slavena Belupa.

Međutim, vodstvo Osijeka je kratko trajalo. Kako došlo tako i otišlo. I Slaven Belupo je zaradio jedanaesterac. Škorić je prežestoko startao na Roskamu, oborio ga i ni ovaj put dvojbe nije bilo. S bijele točke su gosti preko Gregurine došli do izjednačenja rezultata na 1:1 i tako se otišlo na odmor.

Manje je tečnosti donijela igra u drugom poluvremenu. Griješili su jedni i drugi, umor i iscrpljenost na vrućini i sparini su sigurno tome doprinjeli. Utakmica je sve više išla smjerom negledljivosti. Uspavanku je prekinuo novi pogodak i novo vodstvo domaćih. Sve je začeo Lulić, nastavio Pongračić pogodivši vratnicu, a odbijanac u mrežu pospremio Šorša.