Mladen Petrić zabio u sjajnoj pobjedi HSV-a

Hrvatski reprezentativac se vratio u formu
Hamburg SV's Mladen Petric and Marcell Jansen (R) celebrate Petric's goal against SC Freiburg during their German Bundesliga first division soccer match in Hamburg January 16, 2010. REUTERS/Christian Charisius (GERMANY - Tags: SPORT SOCCER) ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORITY OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORITY OF THE DFL. FOR MORE INFORMATION CONTACT DFL DIRECTLY
 Reuters

Hrvatski reprezentativni napadač Mladen Petrić na sjajan je način otvorio nastavak sezone u njemačkoj Bundesligi. Pogotkom je pridonio pobjedi svoga HSV-a protiv Freiburga (2-0).

HSV je tako devetom pobjedom u 18 kola barem privremeno došao na treće mjesto, preskočivši Schalke koji u nedjelju dočekuje Nürnberg.

Petriću je, pak, ovo četvrti prvenstveni pogodak ove sezone. Hrvatski je napadač pogodio iz blizine, i to desnom nogom, za 2-0 u 55. minuti. Loptu mu je proslijedio Marcell Jansen koji je u sedmoj minuti postigao prvi gol za Hamburžane.

Petrić je odigrao svih 90 minuta, baš kao i Ivica Banović u gostujućoj momčadi. Od 74. minute je u dresu Freiburga zaigrao i Mensur Mujdža, zamijenio je Korejca Du-Ri Chaa.

Minhenski je Bayern samo nekoliko sati proveo na vrhu ljestvice. Na prvo se mjesto u subotu vratio jesenski prvak Bayer koji je u svome Leverkusenu svladao Mainz s 4-2. Ponovno je sjajan bio 20-godišnji Toni Kroos, koji je u Leverkusenu na posudbi upravo iz Bayerna. Mladi je veznjak najprije u 15. minuti asistirao Kadlecu za izjednačenje, a u nastavku se i sam upisao u strijelce volejom za 3-1. Mainz je u drugom poluvremenu došao do 3-2, ali sve je nedoumice riješio Derdiyok u 88. minuti. Bayeru je ovo deseta pobjeda u prvenstvu, a impresivan je podatak da u 18 kola nijednom nije poražen.

Hertha je, pak, tek drugi put ove sezone uzela tri boda i to uvjerljivom pobjedom u gostima kod Hannovera (3-0). Najavili su Berlinčani na taj način da nisu odustali od borbe za spas iako su još uvijek na začelju.

Werder je izgubio u gostima kod Eintrachta (1-0), a Jurica Vranješ ponovno nije bio u kadru momčadi iz Bremena.

Aktualni njemački prvaci, nogometaši Wolfsburga, porazom su otvorili nastavak prvenstva. U 18. kolu Bundeslige, prvom nakon zimske stanke, poraženi su u Stuttgartu s 3-1.

Dolazak Christiana Grossa očito je donio značajan napredak u igri Stuttgarta koji pod dirigentskom palicom švicarskog stručnjaka još uvijek ne zna za poraz. Gross je sada na dvije pobjede i jednom remiju u Bundesligi, a trijumfom protiv Wolfsburga “Švabe” su skočile na 12. mjesto.

Robert Hilbert, Pavel Pogrebnjak i Timo Gebhart matirali su Wolfsburgova vratara Andrea Lenza, a jedini je pogodak za prvake u 65. minuti postigao bosansko-hercegovački napadač Edin Džeko preciznim idarcem s 20 metara, nakon dodavanja Brazilca Grafitea.

Džeki je to osmi pogodak ove sezone u prvenstvu. Na ljestvici strijelaca je sada došao na treće mjesto koje dijeli s Bayernovim Marijom Gomezom i Schalkeovim Kevinom Kuranyijem. I drugi bosansko-hercegovački reprezentativac u sastavu Wolfsburga, Zvjezdan Misimović, proveo je na travnjaku svih 90 minuta.

Wolfsburg je novim porazom potonuo na deveto mjesto. Za pobjedu u Bundesligi ne zna već šest kola.

Bundesliga, 18. kolo:

HSV – Freiburg 2-0 (Jansen 7, Petrić 55)

Bayer Leverkusen – Mainz 4-2 (Kadlec 15, Barnetta 19, Kroos 30, Derdiyok 88 / Hoogland 8, Bungert 67)

Eintracht – Werder 1-0 (Russ 57)

Hannover – Hertha 0-3 (Piszczek 30, Raffael 34, Gekas 80 - 11m)

Borussia (M) – Bochum 1-2 (Bäcker 79 / Šestak 12, Dedič 36)

Stuttgart – Wolfsburg 3-1 (Hilbert 28, Pogrebnjak 58, Gebhart 87 / Džeko 65)