PREMIERSHIP

Liverpool do boda iz nepostojećeg 11-erca

Liverpool's English defender Glen Johnson (C) vies with Birmingham City's Scottish forward James McFadden (L) and Birmingham City's teemu Tainio during their English Premiership football match at Anfield, Liverpool, north-west, England, on November 9, 2009.. AFP PHOTO/ANDREW YATES . FOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.
 AFP

Novi kiks nogometaša Liverpoola: u posljednjoj utakmici 12. premierligaškog kola momčad Rafaela Beniteza na Anfieldu je tek remizirala s Birminghamom odigravši 2-2.

Bod domaćima donio je neoporavljeni kapetan Steven Gerrard golom iz 11-erca u 71. minuti.

Najstrožu kaznu za domaće pri vodstvu gostiju izborio je 20-godišnji francuski centarfor Liverpoola David Ngog, i to očitim simuliranjem. Lijepo je zamjena za ozlijeđenog Fernanda Torresa probila lijevu stranu. Približavajući se golu uz aut-liniju gurnuo je loptu pred zakašnjelog igrača gostiju Leeja Carsleyja koji je pokušao uklizati. Mladi Francuz skočio je i bez najmanjeg kontakta pao na zemlju odglumivši prekršaj. Sudac Peter Walton je nasjeo.

Baš je Ngog krasnim volej-udarcem lijevom nogom doveo domaće u vodstvo u 13. minuti, svojim trećim prvenstvenim pogotkom. Akciju koju je sam započeo po desnoj strani završio je pogotkom pod gredu Joea Harta nakon asistencije Alberta Riere s druge, lijeve strane. Hart je između toga obranio dva teška udarca Liverpoolovih napadača.

Gosti su preokrenuli golovima svojih napadača, Ekvadorca Cristiana Beniteza i Camerona Jeromea. Prvi je zabio glavom u 26. minuti nakon prekida, drugi rijetko viđenim, sjajnim udarcem s gotovo 30 metara udaljenosti. Lopta je u idealnoj putanji završila visoko u mreži Pepea Reine.

Gerrard je u 45. minuti prvog poluvremena ušao u igru umjesto ozlijeđenog Alberta Riere. Samo minutu kasnije gosti su poveli.

Liverpoolu je ovo prvi ovosezonski remi. Dosad su na kontu imali šest pobjeda i pet poraza.

Ovaj su put uistinu dominirali: uputili su 35 udaraca prema golu Joea Harta, od čega sedam u njegov okvir. S druge strane, Birmingham je uputio pet udaraca prema Reini, od čega dva u okvir.

Premiership, 12. kolo:

Liverpool - Birmingham City 2-2 (Ngog 13, Gerrard 71-11m / Benitez 26, Jerome 47+2)