FRANCUSKA LIGA

Lille u zadnjih deset minuta prosuo 3-0!

afp

Nogometaši Lillea na nevjerojatan su način ispustili pobjedu protiv Sochauxa u prvoj utakmici 34. kola francuskog prvenstva. Vodili su pred svojim navijačima s 3-0, da bi u samoj završnici gosti izjednačili na 3-3…

Nekadašnji napadač Chelseaja Salomon Kalou postigao je oba pogotka za Lille u prvom poluvremenu dvoboja protiv Sochauxa, a na 3-0 je u 48. minuti udarcem glavom povećao crnogorski branič Marko Baša. Čudesan preokret započeo je u 79. minuti Cedric Kante na asistenciju Vincenta Nogueire. Upravo se Nogueira prometnuo u junaka utakmice nakon što je u 84. i 86. minuti iz dva slobodna udarca (!) donio Sochauxu izjednačenje i važan bod u borbi za ostanak.

Lille je ispuštanjem pobjede propustio izjednačiti se na ljestvici s trećeplasiranim Lyonom. Izgubio je, također, dva važna boda u utrci za Ligu prvaka.