PAO CAGLIARI

Krasić zabio tri gola i donio pobjedu Juventusu

Juventus' players from left, Milos Krasic, Vincenzo Iaquinjta, and Felipe Melo celebrate with Leonardo Bonucci, right, back to camera, after he scored his side's third goal during a Serie A soccer match between Juventus and Caglari in Turin, Italy, Sunday, Sept. 26, 2010. Juventus won 4-2. (AP Photo/Alberto Ramella)
 AP

Miloš Krasić, 25-godišnji srpski nogometaš, postat će nakon nedjelje vjerojatno jedan od miljenika tamošnjih navijača. Takvo što i zaslužuje nakon nedjeljne predstave.

Upisao je Juventus u nedjelju, u utakmici 5. kola protiv Cagliarija (4-2), tek drugu pobjedu u sezoni, a isto tako su gostima nanijeli prvi poraz.

Do tri boda je Juve odveo Krasić, igrač kojeg je torinski klub ovog ljeta doveo iz moskovskog CSKA. Postigao je Krasić prve pogotke u novom dresu, a radovao se tijekom večeri čak tri puta. Prvi put je natrčao na odbijenu loptu, te je sa dvadesetak metara zabio u mrežu Cagliarija za 1-0 u 13. minuti.

U 34. je odlično reagirao na ubačenu loptu, na drugu stativu, kada je, unatoč slabijoj poziciji od jednog obrambenog igrača gostiju, bolje reagirao i nogom ugurao loptu iz neposredne blizine za 2-1. U 70. minuti je, pak, primio loptu na 25 metara, jednostavnim driblingom iz ravnoteže izbacio dva igrača gostiju, te zabio za tada velikih 4-1.

Imao je na drugoj strani kvalitetnog suparnika. Godinu dana stariji Alessandro Matri je postigao dva pogotka, ali je to bilo nedovoljno i za bod Cagliarija.

Juventus se ovom pobjedom s pretposljednjeg podigao na deveto mjesto ljestvice Serije A.