KRIZA ROVERSA

Kalinić nije uspio spriječiti poraz Blackburna

Fulham je u zaostaloj utakmici 2. kola na svome Craven Cottageu deklasirao Blackburn (3-0)
Fulham's Australian player Mark Schwarzer (R) catches the ball ahead of Blackburn Rovers Croatian player Nikola Kalinic (C) during a Premier League match at Craven Cottage in London, England on November 25, 2009. AFP PHOTO/IAN KINGTONFOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.

I dok se diljem kontinenta igrala nogometna Liga prvaka, u engleskoj Premier ligi su odigrane dvije utakmice izvan uobičajenog rasporeda.

Fulham je u zaostaloj utakmici 2. kola na svome Craven Cottageu deklasirao Blackburn (3-0) koji se vratio starim navikama - porazima u gostima.

Roversi su, naime, tek u nedjelju u Boltonu došli do prve ovosezonske gostujuće pobjede, ali na tome su i ostali. Nakon gostovanja kod Fulhama, imaju šest poraza izvan svoga stadiona. Eric Nevland je u 43. minuti načeo mrežu Paula Robinsona, a u drugom je dijelu posao završio Clint Dempsey pogocima u 67. i 88. minuti.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić ušao je u igru u 66. minuti umjesto Franca di Santa, ali nije uspio pomoći Blackburnu da izbjegne poraz.

U unaprijed odigranoj utakmici 17. kola Hull City je furioznim prvim poluvremenom došao do pobjede protiv Evertona. Gosti iz Liverpoola su u nastavku uspjeli tek ublažiti poraz na konačnih 3-2.

Premier liga, 2. kolo:

Fulham – Blackburn 3-0 (Nevland 43, Dempsey 67, 88)

17. kolo:

Hull City – Everton 3-2 (Hunt 9, Dawson 20, Marney 28 / Zayatte 49-ag, Saha 65 - 11m)