POLOVIČAN USPJEH HRVATA

Kalinić asistent u porazu Blackburna, Klasnićev Bolton slavio

Blackburn Rovers' Nikola Kalinic (R) celebrates his goal against Aston Villa during their English League Cup semi-final soccer match at Villa Park in Birmingham, central England, January 20, 2010. REUTERS/Darren Staples (BRITAIN - Tags: SPORT SOCCER)
 Reuters

U dosad odigranim dvobojima 35. kola engleskog nogometnog prvenstva priliku za igru dobila su i dva hrvatska reprezentativca, Ivan Klasnić i Nikola Kalinić.

Tako je Kalinić odigrao svih 90 minuta u porazu svog Blackburna na Ewood Parku od Evertona 3-2, dok je Klasnić odigrao drugih 45 minuta u gostujućem slavlju svog Boltona na Britanniji kod Stoke Cityja 2-1.

Gubio je Blackburn na svom travnjaku u dva navrata, dva se puta uspio vratiti, ali je Australac Tim Cahill u posljednjim trenucima Evertonu donio sva tri boda. Za Blackburn su zabili Steven N'Zonzi u 69. i Jason Roberts u 81. minuti, a upravo je Kalinić asistirao Robertsu u prostor kod drugog gola Roversa koji je engleski veznjak zabio dalekometnim udarcem izvan ruba kaznenog prostora.

Klasnićev Bolton zaostajao je kod Stokea sve do posljednjih pet minuta utakmice, a jedini je gol do tog trenutka zabio Dave Kitson. Međutim, tada je na scenu stupio Matthew Taylor, te je golovima u 85. minuti iz slobodnog udarca i 88. minuti iz neposredne blizine, nakon asistencije Wladimira Weissa, donio važna tri boda Wanderersima, kojima su vrlo vjerojatno osigurali opstanak u elitnom razredu engleskog nogometa.

Bolton je trenutno 14. na ljestvici s 35 osvojenih bodova, a od zone ispadanja udaljen je sedam bodova tri kola prije kraja sezone.

Premiership, 35. kolo:

Birmingham – Hull City 0-0

Blackburn – Everton 2-3 (N'Zonzi 69, Roberts 81 / Arteta 4-11m, Yakubu 79, Cahill 90)

Fulham – Wolverhampton 0-0

Stoke City – Bolton 1-2 (Kitson 13 / Taylor 85, 88)

Sunderland – Burnley 2-1 (Campbell 25, Bent 41 / Thompson 82)

Manchester City - Manchester United 0-1 (Scholes 90+3)

Tottenham – Chelsea (18.30h)

Redoslijed: 1. Chelsea 77 (-1), 2. Manchester United 76, 3. Arsenal 71 (-1), 4. Manchester City 62 (-1), 5. Tottenham 61 (-2), 6. Liverpool 56 (-1)...12. Blackburn 43...14. Bolton 35...

06. srpanj 2024 07:39