PRAVI 'KILLER'

Ivan Klasnić zabio šesti pogodak za Bolton

Bolton Wanderers' Croatian forward Ivan Klasnic (2L) celebrates after scoring against Hull City during their English Premier League football match at The Reebok Stadium in Bolton, north-west England, on December 29, 2009. AFP PHOTO/PAUL ELLIS - FOR EDITORIAL USE ONLY Additional licence required for any commercial/promotional use or use on TV or internet (except identical online version of newspaper) of Premier League/Football League photos. Tel DataCo +44 207 2981656. Do not alter/modify photo.

Nogometaši Boltona i Hull Cityja podijelili su bodove odigravši 2-2 na Reebok stadionu u utakmici 20. kola Premiershipa. Prvi pogodak na utakmici postigao je Ivan Klasnić.

Napadaču hrvatske reprezentacije i Boltona to je šesti premierligaški pogodak ove sezone i četvrti u posljednje četiri utakmice za momčad kojoj je pristupio kao igrač na posudbi iz francuskog Nantesa.

Klasnić, koji je odigrao uvodnih 75. minute susreta, je bio precizan u 21. minuti utakmice. Pogodio je lijevom nogom s 20-ak metara udaljenosti u lijevi donji kut vratara Boaza Myhilla. I drugi pogodak na utakmici postigli su domaći igrači, točnije Kevin Davies je u 61. minuti glavom prenio loptu koju je izvodeći slobodan udarac par metara ispred centra izveo Paul Robinson.

Zasluženi bod Hullu, koji je imao terensku inicijativu, donio je Stephen Hunt u razmaku od osam minuta. U 71. je pogodio glavom na dodavanje s lijeve strane Craiga Fagana, a u 78. je bio precizan udarcem iz blizine s lijeve strane na asistenciju glavom Jana Vennegoora of Hesselinka. Loptu koja je prešla crtu izbacili su Jaaskelainen i Robinson, no sudac je vidio pravilno postignut pogodak.

Treća minuta sudačke nadoknade pokazala se sretnom za nogometaše Liverpoola koji su pogotkom Fernanda Torresa svladali Aston Villu 1-0. Dvanaesti je to pogodak sjajnog španjolskog napadača u 15. prvenstvenoj utakmici za "redse" ove sezone. Bila je ovo druga uzastopna pobjeda Liverpoola i treća u posljednja četiri premierligaška susreta.

- Nikada nije lako igrati protiv tako dobre momčadi kao što je Aston Villa. Znali smo i prije početka kolika nam je važnost ove pobjede, ona nam donosi približavanje četvrtom mjestu ljestvice i otvara vrata Lige prvaka. Sada smo se tome i približili, pa nam tek ostaje dalje naporno raditi i unaprjeđivati svoj položaj na ljestvici. Potreban nam je niz pobjeda kako bismo vratili samopouzdanje i približili se razini igre s kraja prošle sezone - veli strijelac pobjedničkog pogotka.

Aston Villa je, pak, po snježnim uvjetima na Villa Parku u utorak, upisala drugi uzastopni poraz. U prošlom su ih kolu s 3-0 svladali Arsenalovi nogometaši prekinuvši im pritom seriju od četiri vezane pobjede.

Premiership, 20. kolo:

Bolton - Hull City 2-2 (Klasnić 21, Davies 61 / Hunt 71, 78)

Aston Villa -Liverpool 0-1 (Torres 90+3)

20. Portsmouth 19 4 2 13 17-28 14

Torres najbrže do 50 golova u dresu "redsa"

torres.jpgPogotkom vrijednim tri boda na gostovanju kod Aston Ville (1-0) Liverpoolov španjolski napadač Fernando Torres upisao se u knjige rekorda kluba s Anfielda.

Naime, 25-godišnji španjolski reprezentativac postigao je u utorak svoj 50. pogodak za Liverpoolovu nogometu momčad u svom tek 72. nastupu za nju.

Najbrže su do sada 50 golova za Liverpool postigli Sam Raybould i Albert Stubbins. Obojica u 80. nastupu u dresu "redsa".