30. KOLO HNL-a

Hajduk s pola snage na Poljudu: Istra je bila bez šanse od starta, povratak Francka Ohandze

Tom Dubravec / Cropix

Hajduk je bez problema, s pola snage, pobijedio momčad Istre 1961, s visokih 3-0. Vijest večeri svakako je ukazanje Kamerunca Francka Ohandze, koji je nakon sedam mjeseci neigranja zbog ozljede zaigrao posljednjih osam minuta.

Istra 1961 ionako nije imala realnih mogućnosti da kroz Poljud prođe neporažena, a pogotovo kad im je već u 5. minuti ozlijeđen vratar Vanja Iveša. Dogodio se nevjerojatan splet nesretnih okolnosti za Puljane, Iveša se odmah u prvoj akciji sudario s Tudorom i poslije ukazane pomoći odmah sa svojim stoperom Žižićem, tako da se ozlijedio i otišao u svlačionicu. Na vrata Istre došao je 20-godišnji Ivan Brkić, svi kažu talentiran (navodno na nišanu Chelsea), ali je do odmora u više navrata, naročito kod prvog primljenog gola, reagirao konfuzno…

Jedini pljesak do 36. minute i vodećeg gola Hajduka: objava pobjede hrvatskih rukometaša nad Norvežanima. Tada je stoper "bijelih" Lorenzo Šimić, poslije kornera koji je izveo Milić, zakucao loptu glavom kroz ruke Ivanu Brkiću. Vratar Istre je pet minuta kasnije skrivio kazneni udarac, srušio je Juranovića, jedanaesterac je realizirao Sušić. I tu je bio kraj priče…

Pardon, Hajduk je dao i treći gol, opet s bijele točke (glupi faul Gojkovića na Masteliću), jedanaesterac je drugi put realizirao Sušić, kapetan za ovu priliku, koji je odmah u 74. minuti pljeskom ispraćen s terena. Zaista, kod Hajduka se može po tko zna koji put reći da u prvoj momčadi igraju odreda nogometni radnici i jedan kreativac Tino Sušić. On odskače, stvara razliku, nadigrava se, u svemu je klasa iznad drugih, baš kompletan igrač ipak katkad s tananim živcima.

Zapravo je ova utakmica poslužila trenerima Damiru Buriću i Andreju Panadiću za provjeru igračkih sposobnosti. Što se tiče Hajduka, sezona je praktično zaključena, treće mjesto "bijelih" postalo je standard. A što se tiče Istre 1961, nju čeka razigravanje s drugoplasiranom momčadi druge lige, vjerojatno Cibalijom.