DERBI U STANOVIMA

Na izdisaju utakmice Ikić je pucao glavom, a Šimunović ispred gol-crte izbio loptu za pobjedu gostiju
 Jure Miskovic / CROPIX

Zadar je priželjkivao dobar otpor, čvrsti blok, široki oklop na nekih 30 - ak metara od svojih vrata. No, brzo su te želje pale u - vodu!

0:1 Fernandes (3)

Dinamo je poveo lijepim golom koji je došao kao plod brzog zabadanja Modrih u tkivo domaće obrane. Lopta je došla do Junora Fernandesa koji je pucao s nekih 20 metara iskosa s lijeve strane. Pogodio je velemajstorski u lijevi gornji kut. Neobranjivo.

Naravno da je taj rani zgoditak gostiju Zadrane nevao na to da pokušaju osmisliti akcije koje bi dovele barem do zone šuta prema Antoniju Ježini. Jedna takva situacija zbila se u 6. minuti kad je Igor Banović neloše pucao, ali pogodio je suparničkoga vratara. Dinamo je, prema očekivanjima, dominirao u kontroli lopte. Igra se u jednom intervalu odvijala samo na polovici Zadra, čak i takvim intenzitetom da bi Ježini bio dobro došao - stolac.

0:2 Čop (38)

Lijeva strana domaće obrane bila je veoma propusna i Duje Čop bez osobitih je poteškoća kroz redove Zadrana pronio loptu, napravio je mali slalom, ušao s desne strane u kazneni prostor i pucao u suprotan kut. Neobranjivo.

Zadar je drugo poluvrijeme otvorio lijepom akcijom Tadić, Ivančić i Sarić, ali je potonji u završnici mrvicu slabije udario loptu i ona je otišla izvan vrata. Nakon toga Dinamo je opet zagospodario terenom. U 52. minuti Marcelo Brozović pogodio je gredu, a minutu poslije Soudani je pucao, ali se Matković dobro postavio i obranio. Uslijedio je kratki prekid u 60. minuti jer je iz skupine BBB-a sa sjeverne tribine doletjelo u teren nekoliko baklji. Srećom, zapadni je vjetar brzo odnio dim.

1:2 Tadić (70)

Zadar se trgnuo, od ulaska Ivora Weitzera. Baš je on namjestio priliku Josipu Tadiću ubacujući oštru loptu s desne strane. Dinamova obrana nije dobro reagirala, ni Ježina nije stigao loptu, ali jest Tadić i iz blizine je lako pogodio.

Poslije je Zadar imao još jednu lijepu priliku. U 80. minuti pokušao je glavom Frane Ikić, zamalo je uspio, ali pred praznim vratima gostiju lopta mu je pobjegla za nekoliko milimetara. Pet minuta poslije Ivor Weitzer je pogodio, na odlično Ivančićevo dodavanje, desnu vratnicu, Ježina je već nemoćno sa zemlje pratio hoće li lopta ući u mrežu ili neće. Zadnje minute Zadar se razgoropadio, preko Hrgovića izveo je jedan odličan slobodan udarac, opet je lopta za malo prošišala uz okvir vrata. Nastojanja Zadra da izjednači nisu urodila plodom, a zadnjih nekoliko minuta igralo se i pomalo nekontrolirano s jedne i s druge strane. Na izdisaju utakmice Ikić je pucao glavom, a Šimunović ispred gol-crte izbio loptu u polje. I kraj...

REZULTATI 29. KOLA

Hrvatski dragovoljac - Slaven Belupo 3-3 (Božić 49,73-pen,Bačelić-Grgić 55/Glavina 5,30,Vugrinec 45-pen)

Zadar - Dinamo 1-2 (Tadić 70/Fernandez 4, Čop 38)

Nedjelja:

Rijeka - Hajduk (15 sati)

Split - Istra 1961 (19 sati)

Petak:

Lokomotiva - Osijek 1-2 (Pjaca 35-11m / Šorša 8, Barišić 88)

10. Hrvatski dragovoljac 29 3 8 18 28-47 17

Zadar - Dinamo 1-2 (Tadić 69/ Fernandes 4, Čop 38)

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - Doslovno u poljednjoj sekundi utakmice pobjedu Dinama spasio je Pivarić izbacivši loptu s gol crte

85. minuta - Weitzer je pucao pored Ježine, no vratnica je spasila Modre

GOOOOL 69. minuta - Weizer se na lijevoj strani oslobodio Pinta i ubacio na peterac prizemnu loptu.Ježina je loše reagirao kao i Šimunići Tadić smanjuje vodstvo

54. minuta - Soudani je pucao desetak metara od gola, ali Matković je na mjestu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOOOL 38. minuta - Duje Čop je ispremiješao lijevu stranu obrane Zadra i ušao u šesnaesterac. Prvi topnik HNL-a je iz kosa s osam metara snažnim udarcem uspio probiti vratara Matkovića

32. minuta - Najveća prilika Zadra. Ivančić je pogodio vratnicu

28. minuta - U jednom napadu Dinamo je propustio dvije dobre prilike. Prvo je neprecizan bio Fernades, a zatim Soudani

24. minuta - Pokušaj Duje Čopa dobro brani Matković

20. minuta - Nakon pogotka Fernandesa na Stanovima nema pravih prilika. Dinamo ima više loptu u nogoma, no pravih prilika nema

GOOOL 4. minuta - Dinamo je poveo iz prvog udarca na gol. Jerbić je u dvoboju s Čopom izbio loptu točno na nogu Fernandesa, a Čileanac je sjajnim pogotkom s 18 metara doveo Modre u vodstvo

UTAKMICA JE POČELA

ZADAR: Matković - Ikić, Jerbić, Neretljak - Sarić, Banović, Oršulić, Surać, Hrgović - Blažević, Ivančić

DINAMO: Ježina - Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović, Antolić - Soudani, Fernandes, Čop

30. lipanj 2024 21:25