SENZACIJA SWANSEA

FOTO, VIDEO Nikica Jelavić strijelac u rapsodiji Evertona, prvijenci Van Persieja i Kagawe

Manchester United je na Old Traffordu s 3-2 slavio protiv Fulhama našeg Mladena Petrića, a svoje prvijence postigli su novopridošli Robin van Persie i Shinji Kagawa
 AP

Nakon što su na otvaranju sezone pobijedili Manchester United, nogometaši Evertona su u dvoboju drugog kola engleskog prvenstva u Birminghamu pobijedili Aston Villu 3:1, a jedan od najbolji igrača utakmice bio je hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić.

Bivši napadač Hajduka, Waregema, Rapida i Rangersa zabio je treći gol za goste u 44. minuti, a potom je u 58. minuti iznudio isključenje Ciarana Clarka. Strijelci za Everton bili su i Steven Pienaar (3), te Marouane Fellaini (31). Pogodak utjehe za Villu je zabio Karim El Ahmadi (74).

Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Fulham 3:2, a prvi gol za 'Crvene vragove' zabio je Robin van Persie u 10. minuti. Strijelci za United bili su i Shinji Kagawa (35), te Rafael (41), a za Fulham Damien Duff (3) i Nemanja Vidić (64-autogol). Povratnik u hrvatsku reprezentaciju Mladen Petrić igrao je za Fulham do 73. minute.

Susret na Old Traffordu je uživo pratio najbrži čovjek na svijetu Usain Bolt koji je od domaćina dobio dres s brojem 9,63 što je njegovo vrijeme s kojim je na OI u Londonu osvojio zlato.

Tottenham je ponovo razočarao. Na White Hart Laneu je remizirao protiv West Bromwich Albiona 1:1. Spursi su poveli golom Benoita Assou-Ekotta (74), a u sudačkoj nadoknadi je izjednačio James Morrison. Luka Modrić nije bio u krugu kandidata za momčad Tottehama.

Swansea City je deklasirao West Ham 3:0 golovima Angela Rangela (20), Michua (29) i Dannyja Grahama (64) preuzevši vodstvo na ljestvici.

Nogometaši Chelseaja ostvarili su i treću uzastopnu pobjedu na otvaranju engleskog prvenstva. Nakon Wigana i Readinga, 'Bluesi' su večeras na Stamford Bridgeu pobijedili Newcastle United 2:0, a junak susreta ponovo je bio belgijski reprezentativac Eden Hazard.

Belgijanac koji je ovoga ljeta stigao u Chelsea iz Lillea za 35 milijuna eura, doveo je Bluese u vodstvo iz jedanaesterca u 22. minuti, a potom je u 45. minuti asistirao Fernandu Torresu za 2:0.

REZULTATI:

Chelsea - Newcastle United 2:0 (Hazard 22-11m, Torres 45+3)

Aston Villa - Everton 1:3 (El Ahmadi 74 / Pienaar 3, Fellaini 31, Jelavić 44)

Manchester United - Fulham 3:2 (Van Persie 10, Kagawa 35, Rafael 41 / Duff 3, Vidić 64-autogol)

Norwich City - QPR 1:1 (Jackson 12 / Zamora 19)

Southampton - Wigan 0:2 (Di Santo 51, Arouna Kone 89)

Tottenham - WBA 1:1 (Assou-Ekotto 74 / Morrison 90+1)

Swansea City - West Ham 3:0 (Rangel 20, Michu 29, Danny Graham 64)

U nedjelju: Stoke City - Arsenal, Liverpool - Manchester City