PRVA HNL

Utakmicu na Kantridi su obilježili golovi za pamćenje, teški kiksevi, vrhunski potezi, tri preokreta...
 Davor Zunic / CROPIX

Anas Sharbini povukao je Rijeku do novog trijumfa u odličnoj utakmici sa otvorenom, vrlo dobrom Lokomotivom. Kek je zbog Leovčeve ozljede i Bertošinih kartona na travnjak nakon 87 dana poslao Tomečaka, a Moisesa i Brezovca u veznome redu odmijenio Malešom i Alispahićem. Ivković je Kantridi predstavio Lokomotivu kakvu je i najavio (a Kramarić priželjkivao). Otvorenu, u 4-3-3 formaciji, u potrazi za prekidom crnog niza od tri poraza.

Do 19. minute po dvije prigode na svakoj strani, a onda Rijeka daje gol - iz Lokomotivinog kornera! Sharbini odbijanac proslijeđuje Tomečaku koji u 50 metara fenomenalnog sprinta prolazi Musu, puca s ruba 16-erca, pogađa desnu Zelenikinu vratnicu, a na odbijenu loptu natrčava Sharbini pa sa 15 metara "na prvu" para nebranjenu mrežu gostiju. Deset minuta kasnije Sharbini sa 30 metara lansira bombu koju Zelenika jedva odbija u korner, a onda... Šok za 6.000 gledatelja (Lokomotivinih navijača nije bilo). U 34. minuti Bartolec iz auta baca loptu Anti Budimiru koji se (pre)lako rješava Leškovića pa sa 15 metara zdesna šalje fenomenalni lob preko Vargića u njegov desni kut. Svjetski gol! Nije prošlo ni 120 sekundi, a Vargić "odlučuje" darivati Zagrepčane. Na Bartolčev ubačaj zdesna Rijekin vratar leti u prazno pa Budimir bez ikakvih problema glavom zabija za 1:2 tj. postiže i Lokomotivin i svoj drugi gol u dvije minute! Rezultat s kojim se, uz zvižduke, otišlo na odmor. Bolji od ostalih - Anas, Tomečak i Budimir.

U drugom dijelu odmah nastavak 'ludnice'. Mujanović probija lijevu Zg-stranu, šalje odličnu asistenciju Kramariću koji je na 1,5 m pred praznim golom, ali mu se lopta odbija od pete, pogađa ga u ruku pa nakon toga postignut gol sudac, naravno, ne priznaje. Upropaštena kolosalna Rijekina prigoda nakon samo 18 sekundi nastavka! Iskupljenje? Poslije sedam minuta. Močinić miješa Lokose, daje lijevo Moisesu (minutu i pol ranije zamijenio Alispahića), Brazilac sjajno pronalazi opet samog Kramarića koji sada zabija zicer tj. Rijekin izjedačujući i svoj 15. ovosezonski gol - 2:2. Dvije momčadi koje žele igrati, dva otvorena pristupa i... Dinamična, sadržajna, zanimljiva utakmica!

Anas Sharbini demonstrira klasu više često driblingom prolazeći kroz trojicu-četvoricu čuvara, bez pardona trese prema golu s obje noge iz svih pozicija i sa svih distanci, Kantrida mu opet gromoglasno skandira. A fućka mahaču Hudiki koji u 63-oj ne vidi Musino igranje rukom nakon Jugovićeva ubačaja. Moisesovim ulaskom tj. Alispahićevim izlaskom s terena, Rijeka postaje dvostruko goropadnija, redaju se napadi prema Zeleniki no prva naredna šansa je gostujuća. U 71. Begonja puca, lopta se odbija od bijelog bloka i u dugom luku ide pod vratnicu, a Vargić skoro prima još jedan pacerski gol da bi u narednoj sekundi skinuo zicer Budimiru s 2 metra! Utakmicu rješava, naravno, Anas Sharbini! Majstorski centaršut "bekendom" slijeva na glavu Josipa Brezovca (šest minuta ranije ušao umjesto Močinića) i gol s pet metara za eksploziju radosti Kantride. U finišu jako sumnjiva situacija, mogući 11-erac za goste (Moises na Pajaču).

Bilo je svega, ali Bijeli su na kraju u sjajnoj atmosferi podno stijena (i sjajnoj utakmici sa samo jednim kartonom) ipak slomili jako dobre goste. Golovi za pamćenje, teški kiksevi, vrhunski potezi, tri preokreta... Bravo i za Rijeku, i za Lokomotivu i za Ligu 10!